OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2017r.

Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 10.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową na godz. 10.30. Po tej Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

Rozpoczęła się pierwsza tegoroczna zbiórka na nasze inwestycje parafialne. Nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie domy z prośbą o złożenie ofiar na tegoroczną inwestycję parafialną – wyłożenie chodnika z polbruku wzdłuż cmentarza. Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu.

W niedzielę palmową 9 kwietnia w Kościerzynie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Zapisy na wyjazd w biurze parafialnym. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek po Mszy św.

Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Jerzego Zgodę wikariusza z Jeżewa odpowiedzialnego za Dzieła Misyjne w naszej diecezji.

Za tydzień kolekta na nasze cele parafialne – malowanie dzwonnicy w kościele.

Już tradycyjnie parafialny zespół Caritas przed świętami na terenie naszej parafii organizuje zbiórkę słodyczy dla dzieci. Słodycze można składać w sklepach na terenie naszej parafii.

Można zaopatrzyć się w paschaliki na Wielką Sobotę w cenie 5 zł.

Wiejski Dom Kultury w Rychławie i Sołectwo Rychława zaprasza wszystkie Panie na Dzień Kobiet dzisiaj na godz. 15.00 do Domu Kultury w Rychławie.

Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma”. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

godz. 17.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego (19)

godz. 17.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego (20)

godz. 17.30 – za śp. Franciszkę i Stanisława Łapińskich.

godz. 8.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego (21)

godz. 17.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego (22)

godz. 17.30 – za śp. Klemensa Gniewkowskiego.

godz. 17.00 (po Drodze Krzyżowej) – za śp. Krzysztofa Kamińskiego (23)

godz. 9.00 – za śp. Zofię i Adolfa Ryś, rodziców z ob. stron oraz Kazimierza Ziarnko.

godz. 9.30 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego (24)

niedziela (19 marca):

godz. 7.20 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego (25)

godz. 7.20 – za parafię…

godz. 9.00 – za śp. Annę i Franciszka Szczechula oraz Marię.

godz. 9.00 – za śp. Władysławę Wołczak od zakładu pogrzebowego.

godz. 10.30 – za śp. Józefa Buławskiego w dniu imienin

Dodane przez parafia dnia March 11 2017 22:07:45 984 Czytań · Drukuj