OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2017r.

Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 17.00 i niedzielnych gorzkich żalach w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.20. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego jutro w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 17.00. Św. Józef jest patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

W sobotę 25 marca będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 i 17.00 odbędzie się duchowa adopcja dziecka poczętego. Duchowa adopcja polega na 9 miesięcznej modlitwie w intencji dziecka, które ma przyjść na świat. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową na godz. 10.30. Po tej Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

W niedzielę palmową 9 kwietnia w Kościerzynie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Zapisy na wyjazd w biurze parafialnym. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek po Mszy św.

Już tradycyjnie parafialny zespół Caritas przed świętami na terenie naszej parafii. Organizuje zbiórkę słodyczy dla dzieci. Słodycze można składać w sklepach na terenie naszej parafii. Można zaopatrzyć się w „paschaliki” w cenie 5 zł.

Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na nasze cele parafialne.

Dziękuję ministrantom seniorom Panom Mariuszowi Buławskiemu i Sławomirowi Głąb za dar jubileuszowy – piękne nowe kadzidło dla naszej parafii. Dziękuję moim przyjaciołom z Tczewa za nowe kryształowe ampułki i jubileuszowe ofiary indywidualne.

W czwartek z delegacją naszych parafian udajemy się do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie po relikwie naszego patrona parafii. Relikwie będą umieszczone w naszym kościele. Relikwiarz został zakupiony za 780 zł.

Jest do nabycia „Pielgrzym”. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

godz. 17.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego (26)

godz. 17.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego (27)

godz. 17.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego (28)

godz. 17.30 – dziękczynna z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opieką MB. dla Eugenii z okazji 86 rocznicy urodzin.

godz. 6.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego (29)

godz. 17.00 (po Drodze Krzyżowej) – za śp. Krzysztofa Kamińskiego (30)

godz. 9.00 – w intencji parafii - o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci

godz. 17.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego w 1 rocz. śm.

niedziela (26 marca):

godz. 7.20 – za śp. Norberta Partykę w 2 rocz. śm.

godz. 9.00 – za śp. Marię i Stanisława Pezda w 20 rocz. śm.
godz. 10.30 – za śp. Barbarę i Ludwika Grzyb.

Zmarła nasza parafianka Krystyna Targowska z Kamionki 67 – pogrzeb odbędzie się we wtorek 21 marca o godz. 13.00. Różaniec za zmarłą dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30, jutro o godz. 17.30 i we wtorek o godz. 12.15. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodane przez parafia dnia March 18 2017 21:39:03 1001 Czytań · Drukuj