OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 16.04.2017r.

Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy troszczyli się o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego: wszystkim osobom adorującym Pana Jezusa w ciemnicy i grobie, ministrantom, służbie liturgicznej, strażakom z Rychławy i Kamionki trzymającym wartę, osobom niosącym baldachim i chorągwie. Dziękuję za ofiary do Grobu Pańskiego i na stół plebanijny. Dziękuję Państwu Gabrieli i Jackowi Szczygieł i pani Malwinie Targowskiej za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego.

W Pierwsze Święto Msze Święte będą o godz. 9.00, 10.30 i o godz. 15.00 natomiast w II Święto Msze Święte będą w porządku niedzielnym, tzn. o 7.20, 9.00 i 10.30. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.

Spotkanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w czwartek o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień przed każdą Mszą św. będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego trwając w nowennie do Miłosierdzia Bożego. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek przez CARITAS, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.

Zakończyła się pierwsza zbiórka ofiar w tym roku na tegoroczną inwestycję, tj. położenie chodnika wzdłuż cmentarza. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, a także radnym parafialnym za podjęcie się trudu zbiórki. W sumie zebrano kwotę 5325zł. Z poszczególnych rejonów zebrano następujące kwoty: Sarnowo I i II ( 1020zł.), Rychława i Rychławskie Pola – lewa strona (860 zł.), Kamionka i Kiwitkowo (1005zł.), Twarda Góra i Milewko (660zł.), Gajewo Zabudowania i Osiny (490zł.), Rychława i Rychławskie Pola – prawa strona (500 zł.), Rudawki (300zł.), Milewo (300zł.), Głodowo (190zł.). Kolejna zbiórka na ten cel będzie w czerwcu.

Poniedziałek, II Święto:

7.20 – za śp. Agnieszkę Littkowską, Adelę i Leona Drost.

9.00 – za śp. Helenę i Teodora Błażek.

10.30 – za śp. Annę i Franciszka Szczechula oraz Marię.

godz. 17.00 – za śp. Gerharda Litkowskiego w 1 rocz. śm.

godz. 17.30 – za śp. Krystynę, Helenę i Wiktora Scherff.

godz. 17.00 – za śp. Kazimierza i Ryszarda Kłohs i zm. z rodziny Kłohs i Stopińskich.

godz. 17.30 – dziękczynna z okazji 30 rocz. ślubu Państwa Bernadety i Andrzeja.

godz. 17.00 – za śp. rodziców Mariannę i Józefa Apostołowicz i zm. rodzeństwo.

godz. 17.30 – za śp. Gerarda Soleckiego od zakładu pogrzebowego.

Piątek,

godz. 19.00 – za śp. Helenę Bąk w 26 rocz. śm.

Sobota,

godz. 9.00 – za śp. Krystynę Targowską w m-c po pogrzebie.

godz. 17.00 – za śp. Leona, Łucję i Hieronima Kozłowskich oraz Antoninę i Józefa Rohde.

godz. 17.30 – za śp. – Janinę i Zygmunta Gus.

Niedziela, 23 kwietnia:

godz. 7.20 – za śp. Alicję Sznajdrowską, zm. z rodziny Sznajdrowskich i Rezmer.

godz. 9.00 – za śp. Ireneusza Nawrockiego w 6 rocz. śm.

godz. 10.30 – za śp. Zofię i Alfonsa Wodzak w rocz. urodzin.

Dodane przez parafia dnia April 15 2017 23:04:44 923 Czytań · Drukuj