OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2017r.

Dzisiaj w Polsce obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Św. Hieronim napisał „Kto nie zna Pisma Świętego nie zna Chrystusa…”. Czytajmy i rozważajmy Słowo Boże w naszych domach i rodzinach. W związku z Tygodniem Biblijnym w piątek na godz. 17.00 zapraszam na „Drogę światła". Droga Światła jest zapisem pięćdziesięciu dni po Zmartwychwstaniu Jezusa do Zesłania Ducha Świętego. Jest nie tylko wspomnieniem historycznym, gdyż uczestnicząc w tym nabożeństwie, odkrywamy, iż jest to droga, na którą jest zaproszony każdy wierzący w Jezusa.

Od jutra rozpoczynamy miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii aby celebrować tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różańcu czy wieczornym Apelu Jasnogórskim.

Dzień 1 maja jest Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie jak w każdą niedzielę. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

Natomiast w sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek – dzień modlitw w intencji nowych powołań, pierwszy piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30, pierwsza sobota – różaniec i modlitwy do Niepokalanego Serca NMP. o godz. 8.30.

Chorych w miesiącu maju odwiedzimy w czwartek 18 maja w dniach misji parafialnych.

Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w najbliższy czwartek o godz. 15.30 i w sobotę o godz. 15.00 w kościele.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek o godz. 17.00 w kościele.

Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczniemy misje w naszej parafii, które nas bezpośrednio przygotują do świętowania Jubileuszu 25-cia powstania naszej parafii. Tak zorganizujmy sobie plan dnia, by codziennie uczestniczyć w naukach misyjnych.. Plan misji będzie rozdawany przy wyjściu z kościoła.

Dziękuję Paniom Gabrieli Szczygieł i Urszuli Drost oraz Panom Stefanowi Kraskowskiemu, Mariuszowi Buławskiemu i Marcinowi Kozłowskiemu za przygotowanie wystawy zdjęciowej poświęconej historii naszej parafii.

Za tydzień w niedzielę ostatnia zbiórka do puszek na pokrycie kosztów naszego Jubileuszu 25-cia parafii.

Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza i kwartalne dni modlitw o powołana do służby w Kościele.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Paulina Buklewska zam. Kamionka i Piotr Gardzielewski zam. Nowe – jest to ich zapowiedź druga. Katarzyna Rembisz zam. Mława i Łukasz Wilgorski zam. Milewo – jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

nie będzie Mszy św.

godz. 17.00 – za śp. Ferdynanda i Tadeusza Łapińskich.

godz. 7.20 – za śp. rodziców Martę i Klemensa Rogaczewskich oraz braci.

godz. 9.00 – za śp. Tomasza, Gerdę i Kazimierza Miętkiewskich oraz zm. z rodziny Nowickich.

godz. 10.30 – za śp. Katarzynę, Władysława, Franciszka i syna Franciszka Ormańczyk oraz szwagra Alojzego.

godz. 12.00 – w intencji OSP w Rychławie.

godz. 17.00 – za śp. Barbarę Wiśniewską w 1 rocz. śm.

godz. 17.00 – za śp. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz, dziadków oraz Krystynę Targowską.

godz. 9.00 – za śp. Zofię i Kazimierza Kalinowskich

godz. 17.00 – za śp. Jana Dziurę w 2 rocz. śm.

niedziela (7 maj):

godz. 7.20 – za śp. rodziców Puwalskich i Okuniewskich.

godz. 9.00 – za śp. Stefanię, Leona i Zenona Wolszleger w rocz. urodzin Zenona.

godz. 10.30 – za śp. Zofię Słaboszewską.

Dodane przez parafia dnia April 29 2017 22:37:50 1125 Czytań · Drukuj