OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 04.06.2017r.

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. W ten dzień obchodzony jest odpust w sanktuarium w Płochocinie Msza św. odpustowa o godz. 17.00.

We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy wczoraj otrzymali święcenia kapłańskie. W sobotę wspomnienie bł. Bogumiła – biskupa.

W czerwcu codziennie po Mszy św. w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

29 czerwca jest organizowany przez nasz zespół Caritas wyjazd dla dzieci nad morze do Stegny i Jantaru. Dzisiaj zbiórka do puszek na dofinansowanie wyjazdu. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu dla dzieci 30 zł dla dorosłych 50 zł. (w cenie jest przejazd autobusem, przejazd kolejką wąskotorową i obiad).

W miesiącu czerwcu odbędzie się druga w tym roku zbiórka na naszą inwestycję (chodnik na cmentarzu). Radnych proszę o odebranie zeszytów.

Do nabycia jest „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” dla dzieci. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej….

godz. 16.00 – za śp. Jadwigę Brucką i zmarłych z rodziny.

godz. 17.00 – za śp. Marię i Mariana Szumała i zmarłych z rodziny Noga.

godz. 17.00 – za śp. rodziców Helenę, Zofię i Wojciecha Ziarnko, brata Kazimierza oraz siostrę Zofię z mężem Adolfem.

godz. 17.00 – za śp. Krystynę Scherff i Wiktora Mędakiewicz.

godz. 17.30 – za śp. Halinę Guz.

godz. 17.00 – za śp. Michała Strelau i rodziców.

godz. 17.30 – o zdrowie, siły i Boże błogosławieństwo oraz opiekę MB dla Małgorzaty i Zofii.

godz. 17.00 – za śp. Jadwigę Janicką i zm. z rodziny Janickich.

godz. 17.30 – za śp. Irenę Górską w m-c po pogrzebie.

godz. 9.00 – za śp. Janinę i Józefa Oleksiewicz.

godz. 16.00 – Msza ślubna.

godz. 17.00 – za śp. Zofię Wiśniewską i zm. z rodziny.

niedziela (11 czerwiec):

godz. 7.20 – za śp. Brygidę Krajewską.

godz. 9.00 – za śp. Salomeę i Maksymiliana Krajewskich.

godz. 10.30 – za śp. Józefę i Michała Waligórę, Monikę i Władysława Balewskich, Mariannę i Czesława Sikorę.

Dodane przez parafia dnia June 03 2017 22:21:32 1219 Czytań · Drukuj