OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 11.06.2017r.

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.

Procesja do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 10.30. Trasa procesji będzie jak w ubiegłym roku. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Proszę strażaków o niesienie baldachimu oraz członków Żywego Różańca o niesienie chorągwi i różańca. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia poduszek. Dzieci komunijne przychodzą w albach. Zapraszam licznie parafian w całą oktawę Bożego Ciała i procesję wokół kościoła. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 10.30.Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

We wtorek 13 czerwca – DZIEŃ FATIMSKI – zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 i procesję różańcową wokół kościoła.

W najbliższy piątek po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Za tydzień kolekta na cele parafialne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła,
• 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau,
• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

Dzisiaj w niedzielę w Osinach na terenie ośrodka - „Słoneczna Polana” o godz. 14.00 jest festyn z okazji Dzień Dziecka. Przygotowano wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie dzieci, ale również i starszych.

29 czerwca jest organizowany przez nasz zespół Caritas wyjazd dla dzieci nad morze do Stegny i Jantaru. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu dla dzieci 30 zł dla dorosłych 50 zł. (w cenie jest przejazd autobusem, przejazd kolejką wąskotorową i obiad).

Trwa plebiscyt w Dzienniku Bałtyckim – „Organista Roku Diecezji Pelplińskiej” Możemy głosować na naszego organistę pana Wojciecha Lipskiego, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli, Kamionka (OP.26)
Wysyłając SMS pod nr 72355 o treści OP.26
Głosowanie trwać będzie do piątku, 30 czerwca do godz. 22.00

Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/plebiscyt/kosciol-pomorza/a/organista-roku-diecezja-pelplinska-aktualne-wyniki,12139052/

godz. 17.00 – dziękczynna za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie dla Pani Marii Koniarskiej .

godz. 17.00 – za śp. Zdzisławę Sylwestrowicz.

godz. 17.00 – za śp. Kazimierza Koniarskiego w rocz. urodzin.

godz. 7.20 – za śp. Marię Wolschleger.

godz. 9.00 – za śp. Halinę Guz w m-c po pogrzebie.

godz.10.30 –za śp. Ignaca Mazurowskiego w rocz. śm., syna Leszka, zięcia Henryka oraz rodziców Kożuchowskich, Mazurowskich i braci.

godz. 17.00 – za śp. Bronisławę Buławską w rocz. śm.

godz. 9.00 – za śp. dziękczynna z okazji 3 rocz. ślubu Aleksandry i Jakuba.

godz. 16.00 – Msza ślubna.

godz. 17.00 – za śp. Halinę Guz.

niedziela (18 czerwiec):

godz. 7.20 – za śp. rodziców Buławskich i Mazurkiewicz.

godz. 9.00 – za śp. Jadwigę i Wacława Jabłońskich

godz. 10.30 – za śp. Różę, Leona i Piotra Guss.

Dodane przez parafia dnia June 10 2017 22:07:54 1033 Czytań · Drukuj