OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.07.2017r.

Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

W miesiącu lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: „Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego”. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie i różaniec Wspólnoty Różańcowej.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: W poniedziałek, przypada święto św. Tomasza Apostoła. W czwartek, bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. W sobotę Jana z Dukli, kapłana.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Ofiarujmy modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele sakrament spowiedzi świętej i adoracja od godz. 16.00, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz.17.00.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek 7 lipca od godz. 10.00.

W wakacje będą dodatkowe Msze św. w Głodowie na terenie ośrodka „Grafiki” o godz. 12.30.

15 lipca nasza parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Wojciecha w Gorzędzieju, gdzie posługują ojcowie Karmelici. Będzie możliwość przyjęcia szkaplerza, zwiedzenia sanktuarium i pobycia w zaciszu klasztoru. Koszt wyjazdu 15 zł.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Lidia Klejna zam. Rynkówka i Sławomir Balewski zam. Kamionka – jest to ich zapowiedź pierwsza oraz Magda Kołodziejczak zam. Warlubie i Marcin Kulas zam. Gajewo Zabudowania – jest to ich zapowiedź druga.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci oraz czasopismo „Miłujcie się”. Należność proszę do wrzucić skarbonki.

godz. 17.00 – za śp. dziadków Franciszkę i Franciszka Szefler, Mariannę i Jana Stępień.

godz. 17.00 – za śp. Gertrudę i Tadeusza Malinowskich w 7 rocz. śm. Gertrudy

godz. 17.00 – za śp. Grzegorza Surmę w rocz. śm.

godz. 17.00 – w intencji parafii

godz. 17.00 – za śp. Natalię Miloch i Michała Papierkiewicza.

godz. 9.00 –

godz. 16.00 – dziękczynna w 80-te urodziny tatusia z prośbą o zdrowie dla mamusi, o Boże błogosławieństwo, opieką MB na długie lata. – intencja od córek, zięciów, wnuków i prawnuczka.

niedziela (9 lipiec):

godz. 7.20 – za śp. Konrada i Genowefę Guzmann w 16 rocz. śm. Konrada

godz. 9.00 – za śp. Wandę i Aleksandra Kaszubowskich oraz Jerzego Hinc.

godz. 10.30 – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny i szczęśliwe zebranie plonów.

Dodane przez parafia dnia July 01 2017 22:21:55 1136 Czytań · Drukuj