MISJE ŚWIĘTE w roku Jubileuszu 25-cia istnienia parafii 13.05 – 20.05.2017r.

Bóg – człowiek – rodzina „Idźcie i głoście” pod takim hasłem rozpoczęły się Misje Święte, które bezpośrednio przygotowały wspólnotę parafialną do Jubileuszu 25-cia istnienia. Parafia gościła ojców misjonarzy: ks. Jarosława Kubiaka – ojca duchownego Seminarium Duchownego w Pelplinie i ks. Jerzego Zgodę wikariusza z Jeżewa.
Uroczyste rozpoczęcie Misji Świętych nastąpiło 13 maja o godz.18-tej Mszą św. w 100-cie objawień Matki Bożej w Fatimie. Mszy św. przewodniczył ks. Jerzy Zgoda, a Słowo Boże wygłosił ks. Jarosław Kubiak. Po Mszy św. wszyscy wzięli udział w procesji fatimskiej wokół kościoła.
W niedzielę odbyła się Pierwsza Komunia Święta, na wszystkich Mszach św. Słowo Boże głosił ks. Jerzy Zgoda, po południu o godz. 15-tej wszyscy zostali zaproszeni na nabożeństwo majowe.
W poniedziałek 15 maja zostało odprawione nabożeństwo majowe w miejscowości Milewo, modlitwom przewodniczył ks. Jarosław Kubiak. O godz. 17.00 parafianie, a przede wszystkim dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice, zebrali się w kościele na Mszy św. z nauką ogólną. Po Mszy św. nastąpiło spotkanie naszego gościa z rodzicami i ich dziećmi, podczas którego rodzice odnowili sakrament małżeństwa.
Dnia 16 maja we wtorek o godz. 15.00 spotkaliśmy się na modlitwie nabożeństwa majowego przy figurze Serca Pana Jezusa w Rychławie. Nabożeństwu przewodniczył i wygłosił nauk ks. Jerzy Zgoda. Litanię Loretańską zaintonowali księża(ks. rekolekcjonista i ks. proboszcz), do której śpiewania włączyli się wszyscy uczestniczący w nabożeństwie. Nie obyło się bez śpiewania pieśni maryjnych m.in. „Chwalcie łąki…”, „Po górach, dolinach…”. Podobnie jak dnia poprzedniego, o godz. 17-tej Mszę św. sprawował i naukę wygłosił ks. Jerzy Zgoda. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z dziećmi starszymi i młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
W środę 17 maja o godz. 15-tej wierni zebrali się przy figurze św. Antoniego w Rudawkach, aby wspólnie z księżmi odprawić nabożeństwo majowe. Następnie o godz. 17-tej została odprawiona Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich przez ks. Jarosława. Po Mszy św. przeszła procesja na cmentarz parafialny. Wszyscy uczestniczący w procesji zatrzymali się przy grobie ks. Andrzeja Bławata – budowniczego naszego kościoła, aby modlić się za wszystkich wiernych zmarłych spoczywających na tym cmentarzu i za zmarłych z naszych rodzin.
W czwartek 18 maja do godz. 10-tej księża misjonarze odwiedzili chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną, wszyscy chorzy przyjęli sakrament namaszczenia. O godz. 15-tej mieszkańcy Gajewa Zabudowań i okolic zebrali się przy krzyżu na nabożeństwie majowym, któremu przewodniczył ks. Jerzy Zgoda, a asystował mu ks. proboszcz Tadeusz Galikowski. Od godz. 16.30 parafianie mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, o godz. 17-tej rozpoczęła się Msza św. z nauką ogólną i udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. Odbyło się spotkanie ks. rekolekcjonisty z członkami Róż Różańcowych oraz chorymi.
Dnia 19 maja w piątek o godz. 15-tej odbyło się nabożeństwo majowe w miejscowości Głodowo, należącej do naszej parafii. Od godz. 16.30 trwała spowiedź, a o godz. 17-tej rozpoczęła się Msza św. na zakończenie misji z nauką ogólną wygłoszona przez ojca duchownego ks. Jarosława Kubiaka. Po Mszy św. wszyscy udali się pod krzyż misyjny przy kościele i nastąpiło uroczyste przybicie tabliczki pamiątkowej Misji Świętych. Potem wszyscy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej z Kamionki do Rychławy. Nad bezpieczeństwem czuwali druhowie z OSP w Rychławie.
W sobotę 20 maja – Uroczystość odpustu i Jubileuszu 25-cia istnienia parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce. Mszy św. dziękczynnej o godz. 16-tej przewodniczył ks. bp diecezjalny Ryszard Kasyna.
Dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej za dar parafii i czas łaski jubileuszu. Dziękujemy ks. Jarosławowi Kubiakowi i ks. Jerzemu Zgodzie za wygłoszone nauki misyjne i czas poświęcony dla naszej parafii.

Dodane przez parafia dnia July 07 2017 20:55:28 1210 Czytań · Drukuj