OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.07.2017r.

Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże.

Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: we wtorki nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli, w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św., a w piątki Koronka do miłosierdzia Bożego. Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła na Mszę Świętą, to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.

W niedziele wakacyjne jest dodatkowa Msza św. w Głodowie na terenie ośrodka „Grafiki” o godz. 12.30.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Kingi – dziewicy, we wtorek św. Jakuba Starszego – apostoła, również św. Krzysztofa, w środę św. Joachima i Anny – rodziców NMP – dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów – zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00., w sobotę św. Marty.

W dniach 23-30 lipca obchodzimy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się święcenie pojazdów.

Zakończyła się druga zbiórka ofiar na tegoroczną inwestycję, tj. położenie chodnika wzdłuż cmentarza. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, a także radnym parafialnym za podjęcie się trudu zbiórki. W sumie zebrano kwotę 5690zł. Z poszczególnych rejonów zebrano następujące kwoty: Rychława i Rychławskie Pola – lewa strona (1070 zł.), Kamionka i Kiwitkowo (1070zł.), Sarnowo I i II (890zł.), Twarda Góra i Milewko (760zł.), Rychławskie Pola i Rychława – prawa strona (610zł.), Gajewo Zabudowania, Osiny i Głodowo(570zł.), Rudawki (360zł.), Milewo (360zł.), Kolejna zbiórka na ten cel będzie we wrześniu.

Dziękuję za ofiary na nasze cele parafialne.

godz. 17.00 – za śp. Zbigniewa Nowickiego w rocz. śm. oraz teściów Anastazję i Ignacego Nowickich.

godz. 17.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego w dniu imienin.

godz. 17.00 – dziękczynno–błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie dla rodziny z okazji imienin Anny i urodzin Andrzeja.

godz. 17.00 – za zmarłych kapłanów, członkinie Wspólnoty Żywego Różańca i dusze w czyśćcu cierpiące.

godz.9.00 – za śp. Adama Ciesielskiego.

godz. 16.00 – dziękczynna w intencji pani Teresy Puchowskiej z okazji urodzin.

godz. 17.00 – za śp. Józefa Buławskiego w 1 rocz.śm.

niedziela (30 lipiec):

godz. 7.20 – za śp. Jadwigę i Jana Dłużewskich, Walerię i Antoniego Dama oraz braci i bratowe.

godz. 9.00 – za śp. Jana Guss i Monikę Kwiatkowską.

godz. 10.30 – za śp. Agnieszkę i Roberta Szulc oraz rodzeństwo.

Dodane przez parafia dnia July 22 2017 22:22:11 926 Czytań · Drukuj