OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2017r.

W piątek 1 września to 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej o godz. 17.00 i pierwszopiątkowego nabożeństwa będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne (pierwszy piątek – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, pierwsza sobota – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMB). Zapraszam wszystkich szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny oraz na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek na godz. 16.00. W sobotę adoracja i modlitwy do Niepokalanego Serca MB o godz. 8.15 rozpoczniemy śpiewem Godzinek.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek od godz. 10.00.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w poniedziałek św. Augustyna – biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w piątek bł. Bronisławy – dziewicy.

Zapraszam w każdą środę na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

Intencja modlitewna papieża dla nas wszystkich na miesiąc wrzesień to: „Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości”.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Za tydzień w niedzielę 3 września po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Wójt Gminy serdecznie zaprasza na dożynki gminne, które odbędą się w niedzielę 3 września na stadionie przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym. Święto Plonów rozpocznie kolorowy korowód, który wyruszy o 12:30 sprzed Urzędu Gminy. Msza Święta polowa o godz. 13:00.

W sobotę 9 września po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Piaseczna. Zapisy na pielgrzymkę w biurze parafialnym. Jest też możliwość wyjazdu do Piaseczna w ten dzień na apel – wyjazd z Rychławy o godz. 19.00 potem sprzed kościoła w Kamionce.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Magdalena Ciechanowska zam. Mątawy i Robert Noga zam. Głodowo. Jest to ich zapowiedz pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest zobowiązany powiadomić ks. proboszcza.

Dziękuję naszemu parafialnemu zespołowi Caritas za zebranie ofiar dla poszkodowanych w nawałnicy w ubiegłą niedzielę i wszystkim ofiarodawcom –zebraliśmy 2053zł i 2E.

Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie dożynek parafialnych, szczególne paniom które zrobiły wieniec dożynkowy, upiekły ciasta i smalec. Dziękuję sołtysom, strażakom i rolnikom oraz wszystkim osobom za liczne uczestnictwo w tej pięknej uroczystości.

Od tego tygodnia już rozpoczną się prace na cmentarzu. Najpierw trzeba przygotować teren do położenia chodnika, jutro w poniedziałek zapraszam osoby które by pomogły w wycince krzewów. Zbiórka o godz. 12.00. Serdecznie proszę do pomocy.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci – należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 17.00 – za śp. Zofię i Adolfa Ryś, rodziców z obojga stron oraz Kazimierza Ziarnko.

godz. 17.00 – za śp. dziękczynno – błagalna rodziny Łachwa.

godz. 17.00 – za śp. Natalię Miloch i Ryszarda Masiak.

godz. 17.00 – za śp. Zbigniewa i Przemysława Felskich.

godz. 17.00 – za śp. Janinę i Mariana Kowalczyk w rocz. śm. Janiny.

godz. 17.30 –za śp. Krystynę Brucką i zmarłych z rodziny.

godz. 9.00 – za śp. Krystynę Sieczak w rocz. śm.

godz. 17.00 – za śp. Bronisława Śliwę i dziadków z obojga stron.

niedziela (3 wrzesień):

godz. 7.20 – za śp. Martę i Klemensa Rogaczewskich, braci oraz Stanisława Szczygieł.

godz. 9.00 – za śp. Marcelego, Helenę i Mariana w rocz. śm. Heleny i Mariana.

godz. 10.30 – za śp. Jana Raczyniewskiego w rocz. urodzin.

Dodane przez parafia dnia August 28 2017 22:56:50 1009 Czytań · Drukuj