OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2017r.

W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”. Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: W dni powszednie zapraszam na nabożeństwa: we wtorki – na nabożeństwo do naszego patrona św. Andrzeja Boboli po Mszy św. o godz. 17.00, w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00, a w piątki – na Koronkę do miłosierdzia Bożego o godz. 16.45.

W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Za tydzień w niedzielę 10 września czasie Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z kl. I.

Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Wójt Gminy serdecznie zaprasza na dożynki gminne, które odbędą się dzisiaj na stadionie przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym. Święto Plonów rozpocznie kolorowy korowód, który wyruszy o 12:30 sprzed Urzędu Gminy. Msza Święta polowa o godz. 13:00.

Wójt Gminy Smętowo Graniczne Anita Galant serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom, jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz właścicielom firm za bezinteresowną pomoc, serce i życzliwość, którą okazali Państwo podczas wypadku kolejowego w Smętowie Granicznym.

W sobotę 9 września po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Piaseczna. Zapisy na pielgrzymkę w biurze parafialnym. Jest też możliwość wyjazdu do Piaseczna na apel – wyjazd z Rychławy o godz. 19.00 potem sprzed kościoła w Kamionce.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Magdalena Ciechanowska zam. Mątawy i Robert Noga zam. Głodowo. Jest to ich zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest zobowiązany powiadomić ks. proboszcza.

Od niedzieli 10 września przy parafii Nowe o godz. 16.00 w sali św. Cecylii rozpocznie się kurs przedmałżeński. Ci, którzy planują zawrzeć sakrament małżeństwa w najbliższym roku zobowiazani są do uczestnictwa w kursie.

Rozpoczęły się prace na cmentarzu. Dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w wycince drzew. W najbliższych dniach już zaczną się prace z przygotowaniem terenu pod chodnik. Proszę o rzetelne segregowanie śmieci cmentarnych.

godz. 17.00 – za śp. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz, dziadków oraz Krystynę Targowską.

godz. 17.30 – dziękczynna z okazji urodzin pani Jadwigi Karcz.

godz. 17.00 – za śp. Tomasza Miętkiewskiego w 43 rocz. urodzin.

godz. 17.00 – za śp. z rodziny Apostołowicz i Szwoch.

godz. 17.00 – za śp. Stanisława Piankę, zmarłych rodziców i rodzeństwo.

godz. 17.00 – za śp. dziadków Anastazję i Antoniego Gaca, Józefę i Ludwika Kamińskich.

godz. 9.00 – dziękczynna w rocz. ślubu Gabrieli i Jacka Szczygieł.

niedziela (10 wrzesień):

godz. 7.20 – za śp. Agnieszkę Littkowską, Adelę i Leona Drost w rocz. śm. Leona

godz. 9.00 – dziękczynna w 48 rocz. ślubu Heleny i Wojciecha Zakrzewskich.

godz. 10.30 – za śp. Natalię i Józefa Majkowskich w 1 rocz. śm. Natalii oraz dziadków Grzona.

Dodane przez parafia dnia September 05 2017 22:14:05 880 Czytań · Drukuj