OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2017r.

Dziękuję wszystkim którzy podjęli trud pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza w Piasecznie. W sposób szczególny dziękuję tym, którzy zaangażowali się w prowadzenie śpiewu, noszenie tuby i krzyża oraz naszym strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem. Dzisiaj w Piasecznie Uroczysta Odpustowa Msza św. o godz. 10.30 pod przewodnictwem J.E. ks. bpa diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia : we wtorek Najświętszego imienia Maryi, w środę św. Jana Chryzostoma – biskupa i doktora Kościoła, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek NMP Bolesnej, w sobotę św. Korneliusza i Cypriana.

13 września w środę przeżywać będziemy kolejny dzień fatimski w roku jubileuszu 100-lecia objawień MB. Zapraszam wszystkich na Mszę św. o godz. 17.00, różaniec i procesję fatimską. Matka Boża prosiła o odmawianie różańca, aby uratować świat od wojny i zniszczenia… przyjdźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę.

W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

Dzisiaj czasie Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z kl. I. również dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Od dzisiejszej niedzieli 10 września w parafii Nowe o godz. 16.00 w sali św. Cecylii w plebanii rozpocznie się kurs przedmałżeński. Ci, którzy planują zawrzeć sakrament małżeństwa w najbliższym roku zobowiązani są do uczestnictwa w kursie.

W najbliższą sobotę 16 września po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka całej służby liturgicznej. Zapraszam wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu.

Za tydzień w niedzielę kolekta na cele parafialne.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” i inne czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 17.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego w dniu urodzin.

godz. 17.00 – dziękczynna w intencji Grzegorza Błażka z okazji urodzin z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MB.

godz. 17.00 – za śp. rodziców Jadwigi Golisz i Stanisława Wollszlegier.

godz. 17.00 – za śp. Halinę Guz w rocz. urodzin.

godz. 17.00 – dziękczynna w 30 rocz. ślubu Gabrieli i Piotra Kopickich.

godz. 9.00 – za śp. Jadwigę i Bronisława Buławskich w rocz. śm. Bronisława.

godz. 17.00 – dziękczynna w 10 rocz. ślubu Katarzyny i Tomasza.

niedziela (17 wrzesień):

godz. 7.20 – za śp. Łucję i Bernarda Szczepańskich.

godz. 9.00 – za śp. Helenę i Teodora Błażek.

godz. 10.30 – za śp. Eufemię Buławską w rocz. urodzin.

Zmarła nasza parafianka pani Janina Dziura z Kamionki 56 – Pogrzeb odbył się w miniony piątek i została pochowana na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodane przez parafia dnia September 09 2017 22:31:20 1165 Czytań · Drukuj