OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2017r.

Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, chór, zespoły muzyczne, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w poniedziałek św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, w środę św. Andrzeja, Pawła i towarzyszy – męczenników z Korei, w czwartek św. Mateusza – apostoła i ewangelisty, w sobotę św. Ojca Pio – prezbitera.

W najbliższą sobotę 23 września odbędzie się Dekanalny Dzień Młodzieży w parafii Lalkowy. Do uczestnictwa zobowiązani są wszyscy którzy przygotowują się do bierzmowania również zapraszam pozostałą młodzież do uczestnictwa. Wyjazd o godz. 17.35 sprzed kościoła.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Karolina Puwalska zam. w Bochlinie i Wiesław Bieńkowski zam. w Rychławie. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest zobowiązany powiadomić ks. proboszcza.

Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na cele parafialne.

Jest jeszcze nr „Pielgrzyma” i inne czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 17.00 – za śp. Piotra Ceyer w rocz. śm.

godz. 17.00 – za śp. Janinę Dziura.

godz. 17.00 – za śp. Konrada i Henryka Kaizer.

godz. 17.00 – dziękczynna z okazji urodzin Ewy.

godz. 17.00 – za śp. Natalię Miloch w 3 rocz. śm.

godz. 9.00 – dziękczynna z okazji urodzin Jakuba.

godz. 17.00 – za śp. Emerencję i Brunona Klajna, Andrzeja i Jerzego Gackowskich.

niedziela (24 wrzesień):

godz. 7.20 – dziękczynno–błagalna z okazji 70 rocznicy urodzin Janiny.

godz. 9.00 – za śp. Zbigniewa i Rafała Guz z okazji urodzin Zbigniewa.

godz. 10.30 – za śp. ks. Jerzego Pajdaka w rocz. śm.

Dodane przez parafia dnia September 17 2017 18:28:12 917 Czytań · Drukuj