OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2017r.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 16.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

W związku z miesiącem różańcowym ogłaszam też konkurs dla dzieci na zrobienie najładniejszego różańca z dowolnych materiałów. Do 14 października proszę wykonane prace dostarczyć do pań katechetek lub do mnie, najlepsze prace zostaną nagrodzone.

W październiku papież prosi o modlitwę w intencji: „Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczynienia się do tworzenia wspólnego dobra”.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa - prezbitera, w środę św. Wincentego a Paulo - kapłana, w czwartek św. Wacława - męczennika, w piątek św. Michała, Gabriela i Rafała – Archaniołów, w sobotę św. Hieronima – prezbitera i doktora Kościoła.

W sobotę, 7 października nasza diecezja włącza się w ogólnopolską akcję modlitewną „Różaniec do granic”. Z naszego dekanatu jest możliwość wyjazdu do Łeby. Informacje szczegółowe i zapisy na wyjazd w biurze parafialnym.

Trwają prace związane z położeniem chodnika na cmentarzu… chcemy też oświetlić nawę główną na cmentarzu i doprowadzić wodę w bardziej dogodne miejsce… dotąd zebraliśmy na ten cel 11.015 zł., całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 20.000. Na początku października odbędzie się kolejna zbiórka na ten cel. Radnych poproszę o odebranie zeszytów. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Jest już możliwość zarezerwowania intencji mszalnych na nowy rok 2018.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Karolina Puwalska zam. w Bochlinie i Wiesław Bieńkowski zam. w Rychławie. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest zobowiązany powiadomić ks. proboszcza.

'Jest nowy nr „Pielgrzyma”. Czasopisma są wyłożone na stoliku pod chórem. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 17.00 – za śp. kapłanów pracujących w parafii i zmarłe członkinie Wspólnoty Żywego Różańca.

godz. 17.00 – za śp. Zofię Sieruta i zmarłych z rodziny.

godz. 17.30 – za śp. Helenę i Henryka Jakubiak w 2 rocz. śm. Heleny.

godz. 17.00 – za śp. Czesława Batorskiego w 4 rocz. śm.

godz. 17.00 – za śp. Michała Strelau z okazji imienin i ojca Józefa Łepek.

godz. 17.30 – za śp. Stefana Karcz w 9 rocz. śm.

godz. 17.00 – za śp. Romana Giersz i zmarłych z rodziny.

godz. 9.00 – dziękczynna w intencji Anny i Piotra Gozdzielewskich w 1 rocz. ślubu.

godz. 17.00 – za śp. Annę i Mieczysława Lemańskich.

godz. 17.30 – za śp. Józefa Buławskiego.

niedziela (1 październik):

godz. 7.20 – za śp. Martę i Eryka Kocur.

godz. 9.00 – za śp. Stefanię, Leona i Zenona Wolszlegier w rocz. śm. Stefanii.

godz. 10.30 – za śp. Alfonsa i Zofię Wodzak z okazji urodzin Alfonsa.

Dodane przez parafia dnia September 24 2017 23:12:14 896 Czytań · Drukuj