DOŻYNKI PARAFIALNE 2017

W sobotę 26 sierpnia już tradycyjnie jak co roku odbyły się dożynki w parafii Kamionka. Przede wszystkim to święto rolników, które jest ukoronowaniem ich ciężkiej pracy i dziękczynieniem za zebrane plony. Uroczystość dożynkowa rozpoczęła Mszą Św. polową o godz. 16.00 sprawowaną przez ks. proboszcza Tadeusza Galikowskiego na boisku św. Jana Pawła II w Kamionce. Przedstawiciele sołectw i rolników wnieśli chleb wypieczony z tegorocznego zboża i wieniec dożynkowy który został poświęcony prze ks. proboszcza. W uroczystości dożynek wzięli udział dostojni goście – władze gmin: Smętowa Granicznego - pani wójt Anita Galant i Nowego - pan burmistrz Czesław Woliński z małżonką, którzy po Mszy Św. dziękowali rolnikom za ich ciężką pracę na roli. Potem z wszystkimi uczestnikami dożynek podzielili się chlebem dożynkowym.
Uroczystość uświetniły zespoły taneczne dzieci z Białorusi, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Oczywiście nie zabrakło też i radości dla ciała… Zostały przygotowane stoiska kulinarne – chleb ze smalcem i ogórkiem, kiełbasa z grilla, frytki, ciasta z kawą, wata cukrowa, lody dla dzieci został ustawiony kram z zabawkami. Dzieci również miały wielką frajdę przez przejażdżkę konną bryczką.
O godz. 18.00 rozpoczęła się zabawa taneczna prowadzona przez zespół „Bizon” z Kwidzyna.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, mieszkańcom parafii za liczny udział w obchodach tegorocznych dożynek.

Dodane przez parafia dnia October 14 2017 19:02:08 952 Czytań · Drukuj