OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 5.11.2017r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 05.11.2017r.

W dniach do 8 listopada, można dostąpić odpustu zupełnego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

Zbliża się rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę po długich latach zaborów. Pamiętajmy, że krwi przelanej przez wiele pokoleń dzielnych Polaków nie możemy zmarnować i powinniśmy aktywnie włączać się w przemianę życia w naszej Ojczyźnie. Zadaniem na dziś każdego z nas jest zagospodarowanie tej wolności, którą wywalczyli dla nas nasi przodkowie. Jeśli ktoś posiada flagę państwową, to wskazane byłoby wywiesić przed domem. W sobotę dzień Niepodległości – Msze św. o godz. 7.20, 9.00 i 10.30.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w czwartek - rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, w sobotę św. Marcina z Tours – biskupa.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Zakończyła się trzecia zbiórka ofiar na chodnik wzdłuż cmentarza. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, a także radnym parafialnym za podjęcie się trudu zbiórki. W sumie zebrano kwotę 6245 zł. Z poszczególnych rejonów zebrano następujące kwoty: Kamionka i Kiwitkowo (1335zł.), Sarnowo I i II (1110zł.), Rychława i Rychławskie Pola – lewa strona (880zł.), Twarda Góra i Milewko (880 zł.), Gajewo Zabudowania, Głodowo i Osiny (770zł.), Rychława i Rychławskie Pola – prawa strona (600zł.), Rudawki (370zł.), Milewo (300zł.).

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek dla ofiar Kościoła prześladowanego.

Bardzo proszę o segregowanie śmieci cmentarnych… dziękuję pani Ewie Prażmowskiej i panu Tadeuszowi Kulas za przebranie śmieci cmentarnych.

Jest do nabycia „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci, kalendarze na nowy rok i inne czasopisma.

godz. 16.00 – za śp. Krystynę Scherff i Wiktora Medakiewicz.

godz. 16.30 – za śp. Jadwigę Gusmann.

godz. 16.00 – za śp. Klemensa Błażek i zm. z rodziny.

godz. 16.00 – za śp. Romana, Felicję i Leona Balewskich w rocz. śm. Leona.

godz. 16.30 – za śp. Krzysztofa Dudę.

godz. 16.00 – za śp. Henryka, Zofię, Walentego, Romana, Jana, Ryszarda i Bogumiłę Wiśniewskich.

godz. 16.30 – za śp. Zbigniewa Ryńskiego, Zbigniewa i Przemysława Felskich w 1 rocz. śm.

godz. 16.00 – za śp. Grzegorza Surmę. (1)

godz. 17.00 – za śp. Zbigniewa, Przemysława Felskich i Zbigniewa Ryńskiego w 1 rocz. śm.

godz. 7.20 – za śp. Grzegorza Surmę. (2)

godz. 9.00 – za śp. Katarzynę, Edmunda Kaszubowskich i Bożenę Urbanowską.

godz. 10.30 – za śp. Bolesława Stępień i zmarłych z rodziny.

niedziela (12 listopad):

godz. 7.20 – za śp. Genowefę i Konrada Guzmann w 8 rocz. śm. Genowefy

godz. 9.00 – za śp. Bronisława i rodziców Nabakowskich.

godz.10.30 – za śp. Grzegorza Surmę. (3)

Zmarła nasza parafianka pani Irena Muszyńska z Rychławy – Msza pogrzebowa odbędzie się we wtorek o godz. 10.00 w naszym kościele, a spocznie na cmentarzu w Lalkowych. Różaniec za zmarłą dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30, w poniedziałek o godz. 16.30, a we wtorek o godz. 9.15.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Dodane przez parafia dnia November 04 2017 21:53:48 993 Czytań · Drukuj