OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.2017r.

Papież Franciszek mianował nowym biskupem toruńskim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej Wiesława Śmigla. Zastąpi on bp. Andrzeja Suskiego, który przechodzi na emeryturę. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za posługę ks. bpa Wiesława w naszej diecezji i polecamy modlitwie w pasterzowaniu kościołowi toruńskiemu.

Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Z tej okazji odbywa się dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek dla ofiar Kościoła prześladowanego. Będziemy mieli okazję złożyć nasze ofiary po Mszy św. przed kościołem.

Dobiegając połowy listopada, nie ustawajmy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski, w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy.

Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na nasze cele parafialne – pokrycie kosztów związanych z nowym krzyżem cmentarnym.

Jest jeszcze do nabycia „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci, kalendarze diecezjalne na nowy rok i inne czasopisma.

godz. 16.00 – za śp. Ferdynanda Łapińskiego w 8 rocz. śm.

godz. 16.30 – za śp. Grzegorza Surmę (4).

godz. 16.00 – za śp. Grzegorza Surmę (5).

Godz.16.30 – za śp. Romana Balewskiego w m-c po pogrzebie.

godz. 16.00 – za śp. Grzegorza Surmę (6).

godz. 16.00 – za śp. Grzegorza Surmę (7).

godz. 17.00 – za śp. Jadwigę Gusmann m-c po pogrzebie.

godz. 16.00 – za śp. Grzegorza Surmę (8).

godz. 9.00 – za śp. Grzegorza Surmę (9).

godz. 16.00 – dziękczynna w intencji Kazimiery i Jana Krajnik z okazji 50-cia ślubu.

godz. 17.00 – dziękczynna w intencji Kamili i Adama z okazji rocz. ślubu.

niedziela (19 listopad):

godz. 7.20 – za śp. Krzysztofa Partykę w 4 rocz. śm.
– za śp. Irenę Łazienkiewicz (od zakł. pogrz.).

godz. 9.00 – za śp. Urszulę Litkowską w rocz. śm.

godz.10.30 – za śp. Grzegorza Surmę (10)
– za śp. Irenę Muszyńską (od zakł. pogrz.).

Zmarła nasza parafianka pani Irena Łazienkiewicz z Twardej Góry – Msza św. pogrzebowa odbyła się w czwartek w naszym kościele, a spoczęła na cmentarzu w Nowem. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Dodane przez parafia dnia November 12 2017 17:57:53 891 Czytań · Drukuj