<b>OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2017r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2017r.

Dzisiaj w niedzielę na godz. 15.00 zapraszam na koncert kolęd i pastorałek z udziałem naszych grup muzycznych i zaproszonych gości na początku zostanie zaprezentowane przedstawienie „Jasełek” przez dzieci ze szkoły podstawowej w Kamionce. Wszystkich serdecznie zaprasza.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w piątek 2 lutego – Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 10.00 i 16.00. Na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Wszyscy przychodzimy w ten dzień ze świecami. Kolekta w ten dzień jest przeznaczona na zakony klauzurowe.

W sobotę wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika – po Mszy św. o godz. 9.00 błogosławieństwo w chorobach gardła.

W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne Pierwszy Czwartek – modlitwy w intencji nowych powołań do służby w Kościele. Pierwszy Piątek – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30 – w tym czasie będzie spowiedź. Pierwsza Sobota – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP, zapraszam na nabożeństwo o godz. 8.30.

W sobotę 3 lutego odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00.

Jutro w poniedziałek o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie do świetlicy parafialnej rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Za tydzień w niedzielę 4 lutego po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W lutym Ojciec Święty Franciszek zachęca do wspólnej modlitwy w intencji: „ Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja”. Różaniec Wspólnoty Żywego Różańca zostanie odmówiony za tydzień w niedzielę 4 lutego po Mszy św. o godz. 9.00.

Nawiązując do projektu „Parafia parafii” naszego ks. bpa diecezjalnego Ryszarda Kasyny solidarnej pomocy parafii, które w sierpniowej nawałnicy dotknęły naszą diecezję. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona przez nasz parafialny zespół Caritas - zbiórka pieniężna do puszek przed kościołem na ten cel. Naszej parafii przydzielono pomoc wspólnocie parafialnej w Pruszczu Bagienicy w dekanacie Tucholskim.

W piątek 16 lutego nasza parafia wraz ze szkołą Podstawową w Kamionce organizuje wyjazd do aquaparku w Redzie. Kaszt wyjazdu 60 zł. Zapisy i szczegóły dotyczące wyjazdu w biurze parafialnym.

Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za modlitwę i tak liczny udział w pogrzebie mojego taty śp. Stefana – dziękuję radzie parafialnej, sołtysom, delegacjom ze szkół w Kamionce i Rychławie, Wspólnocie Żywego Różańca, zespołom śpiewaczym, służbie liturgicznej i wszystkim którzy wspierali dobrym słowem osobiście czy duchowo. Bóg Wam zapłać.

Pod chórem zostały wyłożone ulotki o przekazaniu 1% podatku. Zachęcam wszystkich o przekazaniu podatku na potrzeby instytucji czy osób potrzebujących pomocy: na naszą Szkołę Katolicką w Rychławie, Caritas, Marikę Scherff.

Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” w cenie 2,90 zł. i „Mały Pielgrzym” dla dzieci w cenie 2,5 zł. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 16.00 – za śp. Witolda.

godz. 16.00 – za śp. Witolda.

godz. 16.00 – za śp. Andrzeja Smagałę

godz. 10.00 – za śp. Stefanię i Kazimierza Szczygieł.

godz. 16.00 – za śp. Rozalię, Franciszka, Pawła i Tadeusza Zielińskich.

godz. 9.00 – za śp. Mariannę i Mariana Mąkosa.

godz. 15.00 – dziękczynna za dar życia w intencji Alana i Filipa w 10 rocz. urodzin Alana.

godz. 17.00 – za śp. Dariusza Gołębiewskiego z ok. urodzin.

niedziela (4 luty):

godz. 7.20 – za śp. Jana Malewskiego.

godz. 9.00 – za śp. Teresę, Erwina i Romana Giersz.

godz. 10.30 – o dary Ducha Świętego dla Aleksandry.

Dodane przez parafia dnia January 28 2018 00:02:03 1443 Czytań · Drukuj