OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2018r.

Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz.16.00 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a gorzkie żale w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową na godz. 10.30. Po tej Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

Przy ołtarzu MB została postawiona skarbonka na kwiaty i materiały do Grobu Pańskiego.

W piątek po Drodze Krzyżowej i Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W niedzielę palmową 25 marca w Kościerzynie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Zapisy na wyjazd w biurze parafialnym.

W czwartek 22 lutego Szkoła Katolicka w Rychławie organizuje wyjazd na kręgle do Grudziądza. Wyjazd o godz. 13.30 z Rychławy, powrót ok. godz. 18.00. Koszt – 30 zł.

Jest jeszcze do nabycia „Pielgrzym”. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

godz. 16.00 – za śp. Kazimierza Piankę m-c po pogrzebie.

godz. 16.30 – za śp. Irenę Małkowską i Henryka Chmieleckiego.

godz. 16.00 – za śp. Krzysztofa Partykę w dniu urodzin.

godz. 16.00 – za śp. Tadeusza Owczarka w 24 rocz. śm. i rodziców z ob. stron.

godz. 16.00 (po Drodze Krzyżowej) – za śp. Stefana Galikowskiego.

godz. 9.00 – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opieką MB i zdrowie dla Cecylii z ok. 80 rocz. urodzin.

godz. 13.00 –za śp. Władysława Głąb w rocz. urodzin. Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu.

niedziela (25 luty):

godz. 7.20 – za śp. Bronisława i Tadeusza Jabłońskich w rocz. śm. Bronisława.

godz. 9.00 – za śp. Barbarę i Adama Pastuszka.

godz. 10.30 – za śp. Władysławę Wołczak w 1 rocz. śm.

Zmarł nasz parafianin pan Wacław Stachulski z Milewa - pogrzeb odbył się we wtorek. Został pochowany na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Dodane przez parafia dnia February 17 2018 22:58:53 935 Czytań · Drukuj