OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2017r.

Zapraszam na Drogę Krzyżową - w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Święta), a Gorzkie Żale w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach i odmówienie modlitw w intencji papieża można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za swoich bliskich zmarłych lub za siebie samego.

Za tydzień w niedzielę 11 marca naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. proboszcz dr Wojciech Kardyś z parafii Lalkowy. Dzieci będą miały spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy przed południem, a młodzież i dorośli po południu.

Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową na godz. 10.30. Po tej Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

W niedzielę palmową 25 marca w Kościerzynie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Zapisy na wyjazd w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 20 zł. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek po Mszy św.

Przy ołtarzu MB została postawiona skarbonka na kwiaty i materiały do Grobu Pańskiego.

W pierwszej połowie marca odbędzie się pierwsza tegoroczna zbiórka na nasze inwestycje parafialne. Nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie domy z prośbą o złożenie ofiar na tegoroczną inwestycję parafialną – spłatę długu za robociznę chodnika na cmentarzu i renowację ogrodzenia cmentarnego.

Za tydzień w niedzielę nasz parafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniężną przed kościołem dla poszkodowanej w czasie pożaru rodziny p. Wojciechowskich z Twardej Góry.

Można zaopatrzyć się w świece wielkanocne w biurze parafialnym.

Jest jeszcze „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

CARITAS DLA SENIORÓW

Caritas Diecezji Pelplińskiej przystępuje do programu „Na codzienne zakupy”. Program polega na przekazaniu seniorom kart do sklepów Biedronka o wartości 200 zł. miesięcznie, na zakup artykułów spożywczych. Do projektu mogą zostać zakwalifikowane osoby powyżej 60 roku życia, których dochód nie przekracza 1.300 zł netto (dodatkowo pierwszeństwo mają osoby, które samodzielnie prowadzą gospodarstwo domowe oraz niepełnosprawni). Projekt trwa od marca do grudnia 2018 r. Caritas Diecezji przeznacza na projekt ponad 200.000 zł i planuje objąć pomocą 100 osób (liczy się kolejność zgłoszeń, ostateczną decyzję o kwalifikacji podejmuje dyrektor Caritas).
Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas mogą zgłaszać kandydatów do programu, w nieprzekraczalnym terminie do 6 marca 2018 roku (do godz. 15.00). Formularz zgłoszeniowy znajduje się w załączniku. Wypełnione czytelnie formularze należy przesłać na adres e-mail: pelplin@caritas.pl lub dostarczyć do biura Caritas Diecezji.
Zgłaszający powinni również wyznaczyć wolontariusza, który zajmie się koordynacją zadań związanych z projektem. Spotkanie wolontariuszy odbędzie się w siedzibie Caritas, w Pelplinie, 9 marca o godz. 14.00 (obecność obowiązkowa).
Szczegółowych informacji udziela koordynator regionalny projektu
Sandra Derdowska, tel. 58 536 15 31.

godz. 16.00 – za śp. Irenę Judzińską, dziadków Judzińskich i Komorowskich w rocz. śm. Ireny.

godz. 16.00 – za śp. Eugeniusza Narlocha.

godz. 17.00 – dziękczynna za uratowanie życia.

godz. 16.00 – za śp. Stanisława Kilkowskiego i rodziców z obojga stron.

godz. 16.00 – za śp. Wiktorię i Franciszka Buławskich.

godz. 16.00 (po Drodze Krzyżowej) – za śp. Halinę Guz i rodziców z obojga stron.

godz. 9.00 – za śp. Jerzego Smagałę w 12 rocz. śm.

niedziela (11 marca):

godz. 7.20 – za śp. Reginę i Alfonsa Wobolewicz.

godz. 9.00 – za śp. Agnieszkę Littkowską, Adelę i Leona Drost w rocz. urodzin Agnieszki.

godz. 10.30 – za śp. Mariannę Patron i zmarłych z rodziny.

Dodane przez parafia dnia March 05 2018 18:24:14 930 Czytań · Drukuj