OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2017r.

Od dzisiejszej niedzieli w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Głosi je ks. proboszcz dr Wojciech Kardyś z parafii Lalkowy – którego serdecznie witamy. Msza św. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy po południu o godz. 16.00. W szczególny sposób zaproszeni są rodzice i rodziny których dzieci przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej i rodzice młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W środę po Mszy św. rekolekcyjnej spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do tych sakramentów. We wtorek i środę podczas Mszy św. zostanie zebrana kolekta na cele remontowe parafii Lalkowy jako wdzięczność ks. Wojciechowi za trud wygłoszenia rekolekcji.

Dzieci będą miały spotkania rekolekcyjne przed południem.

Zapraszam na Drogę Krzyżową - w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Święta), a Gorzkie Żale w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach i odmówienie modlitw w intencji papieża można uzyskać odpust zupełny.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w przyszłym tygodniu w czwartek 22 marca.

Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową na godz. 10.30. Po tej Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

W niedzielę palmową 25 marca w Kościerzynie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Zapisy na wyjazd w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 20 zł. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek po Mszy św.

Przy ołtarzu MB została postawiona skarbonka na kwiaty i materiały do Grobu Pańskiego.

W marcu odbędzie się pierwsza tegoroczna zbiórka na nasze inwestycje parafialne. Nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie domy z prośbą o złożenie ofiar na tegoroczną inwestycję parafialną – spłatę długu za robociznę chodnika na cmentarzu i renowację ogrodzenia cmentarnego.

W dzisiejszą niedzielę nasz parafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniężną przed kościołem dla poszkodowanej w czasie pożaru rodziny p. Wojciechowskich z Twardej Góry.

Cieszymy się że jedna osoba z naszej parafii na wniosek naszego parafialnego zespołu Caritas została zakwalifikowana do programu „Na codzienne zakupy” organizowanej przez Caritas Diecezji Pelplińskiej.

Podczas rekolekcji oraz w przyszłą niedzielę będzie można zaopatrzyć się w „paschaliki” i świece wielkanocne. Ofiary za świece są przeznaczone na cele Caritasu.

Jest nowy nr „Pielgrzyma”. Należność proszę wrzucić do skarbonki. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

OSP w Kamionce organizuje zbiórkę „pluszaków”, które zostaną przekazane na Oddział Pediatryczny oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. „Pluszaki” można przekazać w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18.00 w remizie OSP. Szczegóły w gablocie przy bramie wjazdu do kościoła.

godz. 16.00 – w intencji parafii o owocne przeżycie rekolekcji.

– dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Julii i Pauliny.

godz. 16.00 – za śp. Waleriana Kruk w rocz. śm.

– za śp. Józefa Orłowskiego i zmarłych z rodziny Orłowskich.

godz. 16.00 – za śp. Klemensa Gniewkowskiego.

godz. 16.00 – za śp. Wacława Stachulskiego w m-c po pogrzebie.

godz. 16.00 (po Drodze Krzyżowej) – w pewnej intencji.

godz. 9.00 – za śp. Gertrudę Wasielewską, Bronisławę, Stefana Nogę i Lidię Tesler.

godz. 16.00 – Krystynę Targowską w 1 rocz. śm.

niedziela (18 marca):

godz. 7.20 – za śp. Zofię i Adolfa Ryś, Kazimierza Ziarnko.

godz. 9.00 – za śp. Annę i Franciszka Szczechula oraz Marię.

godz. 10.30 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą Bożą opiekę nad rodziną.

Zmarła pani Jadwiga Makowska zamieszkała w Bydgoszczy. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona jutro w poniedziałek o godz. 12.30 w naszym kościele i zostanie pochowana na cmentarzu parafialnym. Różaniec za zmarłą dzisiaj o godz. 17.00 i jutro o godz. 11.45 w kaplicy przedpogrzebowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodane przez parafia dnia March 11 2018 12:42:15 1009 Czytań · Drukuj