OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018r.

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Droga Krzyżowa w piątek na godz. 16.00. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.20.

W tym tygodniu wspominamy jutro w poniedziałek św. Józefa opiekuna Pana Jezusa i Oblubieńca NMP.

Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w najbliższy czwartek – 22 marca w godzinach od 16.00 do 17.00. i od 17.30 do 18.00.

Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Dzieci zachęcam do zrobienia palm, które przynosimy do kościoła na godz. 10.30. Przed Mszą św. procesja z palmami a po Mszy św. odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

W Niedzielę Palmową 25 marca w Kościerzynie odbędzie się celebracja diecezjalna Światowych Dni Młodzieży. Wyjazd naszej młodzieży do Kościerzyny o godz. 10.45 sprzed Kościoła w Kamionce, potem z przystanku autobusowego w Rychławie.

Zapraszam w każdą środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. A we wtorki po Mszy św. zanosimy modlitwy przez wstawiennictwo naszego patrona św. Andrzeja Boboli.

Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na nasze cele parafialne.

Bóg zapłać za ofiary na pomoc dla rodziny Wojciechowskich z Twardej Góry nasz Parafialny Zespół Caritas zebrał ofiarę 672 zł. Ofiara zostanie przekazana na remont domu.

Można zaopatrzyć się w „paschaliki” i świece wielkanocne. Ofiara jest przeznaczona na cele Caritas.

godz. 16.00 – za śp. Józefa Buławskiego i ojca Józefa w dniu imienin oraz zmarłych z rodziny Buławskich i Milewskich.

godz. 16.00 – za śp. rodziców Frymarskich i Mąkosa.

godz. 14.30 – za śp. Jadwigę Makowską.

godz. 16.30 – w intencji parafii.

godz. 18.00 – za śp. Witolda.

godz. 16.00 (po Drodze Krzyżowej) – za śp. kapłanów którzy pracowali w naszej parafii i zmarłe Członkinie Wspólnoty Żywego Różańca.

godz. 13.00 – za śp. Kazimierę i Kazimierza Rybickich oraz dziadków.

niedziela (25 marca):

godz. 7.20 – za śp. Wiktorię i Franciszka Buławskich.

godz. 9.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego w 2 rocz, śm.

godz. 10.30 – za śp. Teresę, Erwina i Romana Giersz.

Dodane przez parafia dnia March 18 2018 21:19:38 973 Czytań · Drukuj