OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08.04.2018r.

Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękuję paniom z naszego Parafialnego Zespołu Caritasu za całoroczną służbę.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 odmówimy różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca.

Jutro w poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca – jest to Dzień Świętości Życia podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 odbędzie się duchowa adopcja dziecka poczętego. Duchowa adopcja polega na 9 miesięcznej modlitwie w intencji dziecka które ma przyjść na świat. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji.

Przyszła III niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

Pani Lucyna i Helena Chmielecka składają serdeczne podziękowania za bardzo szybką i natychmiastową interwencję, strażakom z Kamionki, Smętowa i Starogardu Gd. oraz sąsiadom za pomoc.

Spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej w środę i piątek po Mszy św. o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.

Spotkanie rodziców i młodzieży do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

Za tydzień w niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele parafialne.

Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” i czasopismo dla młodzieży „Miłujcie się”. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

godz. 17.00 – za śp. Mariannę i Józefa Apostołowicz oraz zmarłych z rodziny.

godz. 17.00 – za śp. Krystynę.

godz. 17.00 – za śp. Jana Raczyniewskiego.

godz. 17.00 – w pewnej intencji.

godz. 17.00 – dziękczynna za odebrane łaski z prośbą o zdrowie, opiekę MB i błogosławieństwo Boże dla Artura Surmy z okazji 50-tej rocz. urodzin.

godz. 9.00 – w pewnej intencji.

godz. 17.00 – z prośbą o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Henryka Zalewskiego oraz o łaskę nieba dla zmarłych rodziców.

niedziela (15 kwietnia):

godz. 7.20 – za śp. Adę i Feliksa Stopińskich w 21 rocz. śm. Feliksa.

godz. 9.00 – za dusze w czyśćcu cierpiące.

godz. 10.30 – za śp. Teresę Lewandowską oraz zmarłych z rodziny Bieńkowskich i Budyś.

Dodane przez parafia dnia April 08 2018 12:01:00 896 Czytań · Drukuj