OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 29.04.2018r.

Od wtorku rozpoczynamy miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii aby celebrować tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewaniu Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różańcu czy wieczornym Apelu Jasnogórskim.

We wtorek 1 maja jest Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W czwartek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie jak w każdą niedzielę. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek – dzień modlitw w intencji nowych powołań, pierwszy piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30, pierwsza sobota – różaniec i modlitwy do Niepokalanego Serca NMP. Rozpoczniemy śpiewem Godzinek o NPNMP o godz. 8.15. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

Chorych w miesiącu maju odwiedzę z posługą sakramentalną w sobotę 5 maja od godz. 10.00.

Kuria Diecezjalna uprzejmie informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja br.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w najbliższą środę o godz. 15.45.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek o godz. 17.00 w kościele.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Marzena Podwalska zam. Lipia Góra i Mateusz Wodzak zam. Rudawki – jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Pod chórem ze stolika można nabyć czasopisma katolickie.

nie będzie Mszy św.

godz. 9.00 – za śp. Witolda.

godz. 17.00 – za śp. Felicję Balewską w 11 rocz. śm., z rodziny Balewskich i Gołębiewskich.

godz. 7.20 – za śp. Wiesława i Leona Wedeł.

godz. 9.00 – za śp. Stanisławę Danielewicz.

godz. 10.30 – w intencji OSP w Rychławie.

godz. 17.00 – za śp. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz, dziadków oraz Krystynę Targowską.

godz. 9.00 – dziękczynna z okazji 50-tej rocz. urodzin Ewy Prażmowskiej.

niedziela (6 maj):

godz. 7.20 – za śp. rodziców Puwalskich i Okuniewskich.

godz. 9.00 – za śp. Martę i Klemensa Rogaczewskich oraz braci.

godz. 10.30 – dziękczynna za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie dla rodziny Kraskowskich i rodziny.

Dodane przez parafia dnia April 28 2018 22:31:23 972 Czytań · Drukuj