OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 13.05.2018r.

Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej 20. dzieci (7 dziewczynek i 13 chłopców), podczas Mszy św. o godz. 10.30 przyjmie w naszym kościele Pierwszą Komunię Świętą. Dziękuję wszystkim, którzy tak pięknie przygotowali tę uroczystość – rodzicom dzieci za posprzątanie i udekorowanie Kościoła oraz za dar nowych szat liturgicznych, pani Malwinie Targowskiej za udekorowanie kościoła kwiatami, pani Beacie Elert za pomoc w próbach i na uroczystości, a strażakom za skoszenie trawy. Zapraszam dzieci i całe rodziny na przeżycie „białego tygodnia”.

W związku z peregrynacją figury Matki Bożej Piaseckiej w naszym dekanacie, nabożeństwo Fatimskie odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w Nowem dla wszystkich parafii dekanatu. Zapraszam parafian do wzięcia udziału w nabożeństwie maryjnym.

W najbliższym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Macieja – Apostoła, w środę św. Andrzeja Boboli – męczennika.

W środę 16 maja o godz. 17.00 będziemy przeżywać nasz odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Boboli. Mszy św. będzie przewodniczył ks. prof. Jarosław Babiński z Warszawy. Poproszę dziewczynki o sypanie kwiatków, do niesienia figury Matki Bożej oraz strażaków o niesienie baldachimu oraz chorągwi. Zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w naszej pięknej uroczystości.

W sobotę 19 maja o godz. 18.00 będziemy gościć ks. bpa diecezjalnego Ryszarda Kasynę, który podczas Mszy św. udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszam wszystkich parafian do wzięcia udziału w tej uroczystości będzie to symboliczne zamknięcie roku naszego jubileuszu 25-cia parafii.

Spowiedź dla wszystkich parafian przed odpustem i bierzmowaniem w najbliższy wtorek od godz. 16.30.

Spotkania dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędą się w poniedziałek i środę o godz. 17.00 oraz w sobotę o godz. 12.00.

Spotkanie całej służby liturgicznej we wtorek po Mszy św.

Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać niedzielę Zesłania Ducha Świętego, przez cały tydzień w nowennie będziemy prosić Ducha Świętego o łaski dla naszej młodzieży, rodzin i całej parafii oraz naszej Ojczyzny.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Aleksandra Litkowska zam. Rychława i Dominik Różycki zam. Dolne Morgi – jest to ich zapowiedz druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na nasze cele parafialne.

godz. 17.00 – za śp. Joannę i Edmunda Bieńkowskich.

godz. 17.00 – za śp. Witolda Wójcickiego w rocz. śm.

godz. 17.00 – ODPUST PARAFIALNY – w intencji parafii.

- za śp. ks. Andrzeja Bławata i ks. Andrzeja Darznika.

- za śp. Halinę Guz.

godz. 18.30 – za śp. Andrzeja Buławskiego, dziadków Buławskich i Badzmierowskich.

godz. 17.00 – za śp. Janinę i Stefana Bazan oraz Zofię Słaboszewską.

godz. 18.00 – BIERZMOWANIE – Msza św. w intencji młodzieży i całej parafii.

niedziela (20 maj):

godz. 7.20 – za śp. Jana Kaszubowskiego w 16 rocz. śm.

godz. 9.00 – za śp. Helenę i Teodora Błażek.

godz. 10.30 – za śp. Irenę Górską w 1rocz. śm. oraz rodziców Agnieszkę i Roberta Szulc.

Dodane przez parafia dnia May 12 2018 22:58:14 1076 Czytań · Drukuj