OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 27.05.2018r.

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

W najbliższy czwartek, 31 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.

Procesja do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 10.30. Trasa procesji będzie w zasadzie jak w ubiegłym roku. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Proszę strażaków o niesienie baldachimu oraz członków Żywego Różańca o niesienie chorągwi i różańca. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia poduszek. Dzieci komunijne przychodzą w albach. Zapraszam licznie parafian w całą oktawę Bożego Ciała i procesję wokół kościoła. W sobotę procesja po Mszy św. o godz. 9.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30, a w pozostałe dni o godz. 17.30. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

Próba dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek po Mszy św.

To już ostatnie dni maja - zapraszam na nabożeństwa majowe. Zachęcam, aby również gromadzić się przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach na modlitwie do Matki Bożej.

W tym tygodniu – w najbliższy piątek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszach św. będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Urszuli Ledóchowskiej – dziewicy, w piątek św. Justyna - męczennika.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne (pierwszy piątek – dzień poświęcony NSPJ, pierwsza sobota – dzień poświęcony NSNMP). Zapraszam do sakramentu pokuty i pojednania oraz na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek na godz. 17.00, a w sobotę na nabożeństwo o godz. 8.30.

Intencja Ojca Świętego Franciszka na miesiąc czerwiec – „Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności”. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele zostanie odmówiony różaniec i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

W miesiącu czerwcu odbędzie się druga w tym roku zbiórka na nasze inwestycje (zamontowanie wody przy chodniku na cmentarzu oraz renowacja ogrodzenia od ulicy). Radnych proszę o odebranie zeszytów.

Za tydzień w niedzielę w Osinach na terenie ośrodka - „Słoneczna Polana” odbędzie się festyn z okazji Dzień Dziecka. Przygotowano wiele ciekawych atrakcji.

W niedzielę 24 czerwca w dzień narodzenia św. Jana Chrzciciela planujemy festyn parafialny. Proszę parafian o podpowiedzi i pomoc, a także o przynoszenie fantów na loterię, która będzie podczas festynu. Ofiary złożone podczas festynu będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu dzieci nad morze.

W czwartek 28 czerwca jest organizowany przez nasz zespół Caritas wyjazd dla dzieci nad morze do Stegny i Jantaru. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 30 zł.

godz. 17.00 – za śp. Annę, Helenę, Alfonsa i Bolesława.

godz. 17.00 – za śp. Zbigniewa i Przemysława Felskich z okazji urodzin.

godz. 17.00 – za śp. Władysławę i Bronisława Szwoch oraz zm. rodzeństwo.

czwartek - BOŻE CIAŁO

godz. 7.20 – za śp. Jana Szuckiego, syna Jana i wnuków Daniela i Janka.

godz. 9.00 – za śp. Annę i Jana Langowskich w 20 rocz. śm. Anny.

godz.10.30 – w intencji parafii.

godz. 17.30 – za śp. Stanisława Kilkowskiego i rodziców z ob. stron.

godz. 9.00 – za śp. Edmunda Bąk w rocz. urodzin.

niedziela (3 czerwiec):

godz. 7.20 – z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla dzieci i wnuków.

godz. 9.00 – za śp. Annę i Władysława Zarembów oraz ich synów.

godz. 10.30 – za śp. Grzegorza Surmę w 3 rocz. śm.

Dodane przez parafia dnia May 26 2018 21:44:53 920 Czytań · Drukuj