OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.06.2017r.

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Pana Boga i bliźniego.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym! W czwartek św. Ireneusza – biskupa i męczennika, w piątek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zostanie odmówiony różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Od przyszłej niedzieli przez całe wakacje będzie Msza św. o godz. 12.30 na terenie ośrodka wczasowego „Grafiki” w Głodowie.

Dzisiaj niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się festyn parafialny do godz. 19.00. Serdecznie zapraszam w imieniu sołtysów i tych wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie wspólnego parafialnego spotkania. Przygotowano wiele atrakcji dla ducha i ciała szczególnie dla dzieci. Ofiary złożone podczas festynu będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu dzieci nad morze. Już dzisiaj dziękuję wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w przygotowanie festynu.

W środę 27 czerwca odbędzie się wyjazd dla dzieci do Stegny i Jantaru. Gromadzimy się na Mszy św. o godz. 8.00 i po Mszy św. ruszamy autokarem nad morze, powrót ok. godz. 19.00.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Jolanta Czoch zam. Rudawki i Paweł Szczepiński zam. Kopytkowo. Jest to ich zapowiedź pierwsza.

8. Jest jeszcze „Pielgrzym” i czasopismo „Miłujcie się”. Należność proszę do wrzucić skarbonki.

godz.17.00 – za śp. kapłanów i zmarłe Członkinie Wspólnoty Żywego Różańca.

godz. 17.00 – za śp. Jadwigę Gusmann w dniu urodzin.

godz. 8.00 – dziękczynna z okazji 18 rocz. urodzin Gabriela Cimińskiego.

godz. 17.00 – dziękczynna w intencji Aleksandry i Jakuba w rocz. ślubu.

godz. 10.00 – za śp. Salomeę i Maksymiliana Krajewskich.

godz. 17.00 – za śp. Marię Wollscheger.

godz. 9.00 – w pewnej intencji.

godz. 17.00 – za śp. Mariannę i Mariana Mąkosa.

niedziela (1 lipiec):

godz. 7.20 – za śp. ojca Aleksandra Zakrzewskiego.

godz. 9.00 – za śp. Przemysława Opackiego.

godz. 10.30 – za śp. Grzegorza Surmę w dniu urodzin.

Dodane przez parafia dnia June 23 2018 22:48:52 816 Czytań · Drukuj