Ks. Tadeusz Galikowski
Dodane przez parafia_ dnia Luty 15 2008 10:52:46
Ks. Proboszcz Tadeusz Galikowski





Urodził się 8 kwietnia 1971 roku w Starogardzie Gdańskim. Pochodzi z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku. Wyświęcony na kapłana 11.06.2000 roku w Pelplinie.. Sakrament święceń otrzymał z rąk ks. bpa Jana Bernarda Szlagi. Tuż po święceniach kapłańskich został skierowany do pracy w parafii św. Józefa w Tczewie, gdzie posługiwał przez 7 lat. W 2007 roku został skierowany do parafii Bazyliki Mniejszej pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach, gdzie posługiwał do 17.01.2014 roku.Dekretem ks. bpa Ryszarda Kasyny został mianowany proboszczem parafii Kamionka i swoją posługę rozpoczął od 18 stycznia 2014 roku.