OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.06.2008
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.06.2008

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, będziemy wspominali: we wtorek – błogosławionego Bogumił (biskupa), środę – św. Barnabę Apostoła, w piątek - św. Antoniego z Padwy (kapłana i Doktora Kościoła), w sobotę – błog. Michała Kozala (biskupa i męczennika).

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą, w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

Tydzień temu, panie z naszego CARITASU, zebrały przed kościołem kwotę 220 zł. na dożywianie dzieci w szkołach. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do skarbonek na adaptację budynku pod bibliotekę diecezjalną w Pelplinie.

W maju została już zrealizowana najważniejsza tegoroczna inwestycja ekonomiczna. Firma pana Jana Boczka z Nowego położyła kostkę polbrukową od drzwi kościoła do kostnicy. Po dokładnym obliczeniu metrażu wykonanego zadania, okazało się, że zwiększył się koszt usługi – miało być ok. 215 m2 (za 27 tys. zł.), a wyszło 253 m2 (za kwotę 31 tys. 500 zł.). W pierwszej połowie czerwca członkowie naszej parafialnej rady ekonomicznej odwiedzą wszystkie domy z prośbą o złożenie dowolnych ofiar na spłatę zobowiązań z wykonanej pracy i włożonych materiałów. Polecam więc tę sprawę większej ofiarności wszystkich. Brakująca kwota za robociznę zostanie doręczona firmie po kolejnych zbiórkach ekonomicznych w przyszłym roku. Panów radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swoich rejonów.

Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszam na spotkanie do kościoła w przyszłą niedzielę, po Mszy Św., o godz. 10.30.

godz. 17.00 – za zm. Jadwigę Janicką, w 3 rocznicę śmierci

godz. 17.30 – dziękczynna za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże

godz. 17.00 – za zm. Maksymiliana i Romana Koniecznych oraz Wincentę Muszyńską

godz. 17.00 – za zm. Wandę i Edmunda Rezmer oraz Zbigniewa Ryńskiego