FESTYN PARAFIALNY

FESTYN PARAFIALNY 2018

Już tradycyjnie w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce, organizowany jest festyn parafialny. W tym roku odbył się na rozpoczęcie wakacji, 24 czerwca, w dzień narodzin św. Jana Chrzciciela. Otwarcia imprezy i powitania gości dokonał ks. proboszcz Tadeusz Galikowski. Głos zabrali też włodarze naszych gmin Pani Anita Galant –Wójt Gminy Smętowo Graniczne i Pan Czesław Woliński – Burmistrz Gminy Nowe, którzy skierowali do wszystkich uczestników festynu wiele ciepłych słów. Wielu parafian zaangażowało się w przygotowanie tego wydarzenia, co zaowocowało pięknym przebiegiem festynu. No i pogoda dopisała – cudownym słoneczkiem. Każdy miał okazję posiedzieć przy kawie z ciastkiem, zjeść kiełbaskę z grilla, frytki, chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym . Dzieci też miały swój sektor ze zjeżdżalniami dmuchanymi, trampoliną, konkursami, watą cukrową, kukurydzą prażoną i dla każdego były lody… była również okazja malowania twarzy, a największą popularnością cieszyły się kolory biały i czerwony, gdyż wieczorem grała nasza reprezentacja na mistrzostwach Europy. Zabawa była przednia! A to wszystko było przeplatane tańcem i śpiewem kociewskiego zespołu regionalnego Burczybas z Gniewa, który zaprezentował tradycje Kociewiaków i zwyczaje naszej „małej ojczyzny” przez stroje, instrumenty regionalne. Zaprezentował się również chór z Osieka, który nie tylko śpiewał, ale też opowiadał różne anegdoty na wesoło. Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa dzięki wielu sponsorom każdy los był wygrany, a na koniec jako „wielki finał” odbyło się losowanie nowego roweru. Szczęśliwy zwycięzca wrócił do domu rowerem.  Dochód z festynu został przeznaczony na wyjazd dla dzieci nad morze.

Dodane przez parafia dnia September 05 2018 18:34:26 864 Czytań · Drukuj