OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09.09.2018r.

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza w Piasecznie. W sposób szczególny dziękuję tym, którzy zaangażowali się w prowadzenie śpiewu, noszenie tuby i krzyża oraz naszym strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem. W tym roku świętujemy 50-cie koronacji Matki Bożej Piaseckiej przez kardynała Karolę Wojtyłę – papieża św. Jana Pawła II. Dzisiaj Mszy świętej odpustowej o godz. 10.30 przewodniczy kardynał Stanisław Dziwisz – metropolita senior archidiecezji krakowskiej. Transmisję Mszy św. z Piaseczna będzie można zobaczyć w telewizji TRWAM o godz. 10.30.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszych dożynek gminno-parafialnych. Dziękuję naszemu zespołowi Caritas, sołtysom z terenu parafii, strażakom i rolnikom oraz wszystkim osobom za liczne uczestnictwo w tej pięknej uroczystości.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w czwartek św. Jana Chryzostoma – biskupa i doktora Kościoła, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę NMP Bolesnej.

W czwartek 13 września przeżywać będziemy kolejny dzień fatimski. Zapraszam wszystkich na Mszę św. o godz. 17.00, różaniec i procesję fatimską. Matka Boża prosiła o odmawianie różańca, aby uratować świat od wojny i zniszczenia… przyjdźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z kl. I, a po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Od przyszłej niedzieli 16 września w parafii Nowe o godz. 16.00 w sali św. Cecylii w plebanii rozpocznie się kurs przedmałżeński. Ci którzy planują zawrzeć sakrament małżeństwa w najbliższym roku zobowiązani są do uczestnictwa w kursie.

W najbliższą sobotę 15 września po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka całej służby liturgicznej. Zapraszam wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu.

Za tydzień w niedzielę kolekta na cele parafialne.

Jest nowy nr „Pielgrzyma” i inne czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 17.00 – dziękczynna w intencji Gabrieli i Jacka Szczygieł w rocz. ślubu.

godz. 17.00 – za śp. Krzysztofa Kamińskiego w dniu urodzin.

godz. 17.00 – za śp. Jana Raczyniewskiego.

godz. 17.00 – śp. Stefana Galikowskiego.

godz. 17.00 – za śp. Franciszka Piotra Ceyer i zmarłych z rodziny Ceyer.

godz. 9.00 – za śp. Witolda.

godz. 17.00 – za śp. Jerzego, Andrzeja i Emerencję Gackowskich oraz Brunona Kleina.

niedziela (16 wrzesień):

godz. 7.20 – za śp. Jadwigę i Alfonsa Ciachorowskich w rocz. ur. Alfonsa.

godz. 9.00 – za śp. Agnieszkę Littkowską, Adelę i Leona Drost w rocz. śm. Leona.

godz. 10.30 – za śp. Halinę Guz i w pewnej intencji.

Zamarła śp. Blandyna Romanowska, która od kilku lat mieszkała na terenie naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w Kamionce w środę 12 września o godz. 10.00. Różaniec w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele, w środę przed pogrzebem.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Dodane przez parafia dnia September 08 2018 22:04:51 979 Czytań · Drukuj