OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 02.12.2018r.

Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny. Dziękujemy Panu Bogu za Rok, który przeżywaliśmy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Ten Rok Duszpasterski będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” Program jest kontynuacją poprzedniego, zachęca do refleksji nad sakramentem bierzmowania, jego owocami i zadaniami, zwłaszcza ewangelizacyjnymi, wynikającymi z przyjęcia Ducha Świętego „Duch Święty sprawił, że Kościół stał się misją. A świadomość, że jesteśmy bierzmowani, powinna mieć przełożenie na życie społeczne. Dary i owoce Ducha Świętego powinny być w nas nawet w trudnych kontekstach codziennego życia, a dzięki łasce Ducha Świętego powinniśmy zmieniać rzeczywistość społeczną".

W czasie adwentu zapraszam tradycyjnie na Msze Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 16.00. Zachęcam wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci, które przychodzą z lampionami. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki.

Znakiem naszego właściwego przeżywania okresu Adwentu powinna być także gotowość do okazania miłosierdzia. Nasz zespół CARITAS przeprowadzi zbiórkę słodyczy, które będzie można składać w kartonach umieszczonych w sklepach na terenie naszej parafii. Przed Świętami zebrane słodycze zostaną rozdzielone wśród dzieci ze szkół z terenu naszej parafii.

Już dzisiaj zapraszam w imieniu naszego parafialnego zespołu Caritas na spotkanie wigilijne dla wszystkich emerytów i rencistów z terenu naszej parafii, które odbędzie się w poniedziałek 17 grudnia w Szkole Podstawowej w Kamionce.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne; pierwszy czwartek – dzień poświęcony modlitwie o liczne, dobre i święte powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego: pierwszy piątek – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam do sakramentu pokuty i pojednania oraz na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek na godz. 15.30.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek św. Barbary – dziewicy i męczennicy, w czwartek św. Mikołaja – biskupa, w piątek św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła.

W sobotę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam dzieci które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. i rodziców na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zachęcam wszystkich do udziału w uroczystości i zachowania świątecznego charakteru tego dnia także w swoich domach.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek 7 grudnia o godz. 17.00 w kościele.

W biurze parafialnym po każdej Mszy św. można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom małe świece - 8 zł, duże 15 zł oraz w opłatki.

Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek na cele potrzeb kościoła na wschodzie przeprowadzona przez Caritas.

Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 16.00 – za śp. Bronisławę Zielińską.

godz. 16.00 – za śp. Piotra Franciszka Ceyer z okazji urodzin, rodziców i rodzeństwo.

godz. 16.00 – za śp. rodziców Janickich, Jadwigę, Krzysztofa i Józefa, Annę i Huberta Reptowskich.

godz. 16.00 –  za śp. Norberta Partykę w dniu urodzin.

godz. 16.00 – za śp. Barbarę i Ludwika Grzyb w rocz. urodzin Ludwika.

godz. 9.00 – za śp. Katarzynę, Bolesława, Jerzego i Henrykę Szulc, Gertrudę i Henryka Wasielewskich oraz Lidię Tesler.

godz. 9.30 – za śp. Helenę Balewską

godz. 16.00 – za śp. Wiesławę Kowalską, Zofię i Henryka Wiśniewskich.

niedziela (9 grudzień):

godz. 7.20 – za śp. syna Jana, Edwina Chyłę, Jadwigę i Antoniego Halickich.

godz. 9.00 – za śp. Teresę Giersz i zmarłych z rodziny.

godz. 10.30 – za śp. Kazimierza Szambowskiego.

Dodane przez parafia dnia December 02 2018 19:26:19 947 Czytań · Drukuj