OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu 23.12.2018r.

Dzisiaj – czwarta niedziela Adwentu, przygotujmy nasze serca, rodziny i domy na święta Jego narodzenia. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w roratach, a szczególnie dzieciom. Dziękuję wszystkim którzy pojednali się z Panem Bogiem i bliźnimi w spowiedzi przedświątecznej.

Przeżywanie Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijański charakter tego szczególnego wieczoru. Przeczytajmy w naszych domach fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Dzieląc się opłatkiem przebaczmy sobie wszelkie urazy i rozpocznijmy nowy etap życzliwego współżycia w rodzinie.

Pasterka o godz. 24.00, przed pasterką odbędzie się w kościele nabożeństwo czuwania.

We wtorek w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.00, 10.30.

W środę – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Tradycyjnie tego dnia przed kościołami całej Polski składać będziemy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Natomiast ofiary złożone przy żłóbku będą przeznaczone na pomoc dla misji katolickich. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.20, 9.00, 10.30.

Dziękuję naszemu zespołowi CARITAS i chórowi parafialnemu za przygotowanie spotkania wigilii dla emerytów i rencistów, a dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Kamionce za przygotowanie pięknego przedstawiania. Słodycze składane w sklepach do kartonów Caritas, zostały przekazane osobom chorym i starszym z terenu naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Dziękuję za ofiarowanie choinek do kościoła Nadleśnictwu Osie, panu Ludwikowi Buklewskiemu i Ryszardowi Flisek za przywiezienie choinek, państwu Drost i Kaszubowskim za udekorowanie choinek w kościele, a pani Marii Koniarskiej i państwu Wera za przygotowanie żłóbka.

Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali dary świąteczne na stół plebanijny.

W okresie Bożego narodzenia odbywa się tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Jest to okazja, aby się lepiej poznać, porozmawiać o życiu duchowym i sakramentalnym. Będzie też okazja uzupełnić dane w kartotece parafialnej. Chciejmy w komplecie przeżywać tę szczególną, religijną uroczystość domową. Jeśli, którejś rodzinie nie pasuje wyznaczony termin, to proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym. Będę też miał przy sobie kalendarz do intencji mszalnych – można będzie zarezerwować jeszcze wolne terminy w różnych miesiącach roku. Chciejmy skorzystać z tej okazji, aby pamiętać w modlitwie o swoich bliskich zmarłych, w intencji zdrowia i błogosławieństwa Bożego dla swojej rodziny, rocznic ślubów, urodzin czy imienin – z pewnością taka pamięć i prezent jest niezwykle ważną sprawą. Tak, jak było w ubiegłych latach, proszę o pojazdy na trasy kolędowe dla księdza i ministrantów, aby kierowcy wskazali kolejne adresy do odwiedzin. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na nowe nagłośnienie w kościele.

Plan kolęd został wywieszony w gablocie i na naszej parafialnej stronie internetowej.

Ze stolika pod chórem można nabyć czasopisma katolickie „Pielgrzym” i „Miłujcie się” - należność proszę wrzucić do skarbonki.

PONIEDZIAŁEK – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

godz. 24.00 – PASTERKA – w intencji parafii.

WTOREK - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

godz. 9.00 – za śp. Agnieszkę Littkowską oraz Adelę i Leona Drost w rocz. śm. Adeli.

godz. 10.30 – za śp. Helenę i Teodora Błażek

Środa  II DZIEŃ ŚWIĄT

godz. 7.20 – za śp. Krystynę Scherff.

godz. 9.00 – za śp. Marię Wolchleger w 4 rocz. śm.

godz. 10.30 – za śp. Zofię i Józefa Ormanin w rocz. śm. Józefa

godz. 17.00 – za śp. Michała Strelau w 3 rocz. śm.

godz. 14.00 – za śp. Stefana Galikowskiego.

godz. 9.00 – za śp. Bronisławę Zielińską m-c po pogrzebie.

NIEDZIELA (30 grudzień)

godz. 7.20 – za śp. Konrada i Genowefę Guzmann z okazji urodzin Konrada.

godz. 9.00 – za śp. Stefana Karcz i zmarłych z rodziny obojga stron.

godz. 10.30 –za śp. Agnieszkę i Stanisława Olszewskich w 10 rocz. śm. Agnieszki.

Życzę Wam, kochani parafianie i drodzy goście aby prawda o Bogu dzielącym z nami nasz ludzki los mobilizowała nas do osobistej relacji z Jezusem w codziennej modlitwie oraz sakramentach świętych, a szczególnie w Eucharystii. Dołóżmy starań, by Bóg naprawdę zamieszkał w naszych rodzinach, w naszych problemach i sukcesach, w cierpieniu i w radości. Niech spełnią się wszystkie dobre życzenia. Do tych życzeń dołączają się władze samorządowe ze Smętowa i Nowego.

Dodane przez parafia dnia December 23 2018 21:58:01 827 Czytań · Drukuj