OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA – OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 06.01.2019r.

Dzisiaj przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. Dzisiaj w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju!

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na nowe nagłośnienie w kościele.

Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy mieli możliwość uczestniczyć w jasełkach, które przedstawią uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamionce.

Szkoła Podstawowa w Kamionce przystąpiła do akcji ”Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny można składać w Szkole w Kamionce do 25 stycznia, za co Szkoła otrzyma wymienne nagrody w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Zachęcam parafian do włączenia się do tej akcji.

Jest do nabycia „Pielgrzym” w cenie 2,90 zł i „Mały Pielgrzym” dla dzieci w cenie 2,50 zł. Należność proszę wrzucić do skarbonki.

godz. 14.00 – za śp. Janusza Judzińskiego od zakładu pogrzebowego.

godz. 8.00 – za śp. Stefana Galikowskiego.

godz. 14.00 – za śp. Stefana Galikowskiego

godz. 14.00 – za śp. Stefana Galikowskiego.

godz. 14.00 – za śp. Stefana Galikowskiego.

godz. 9.00 – za śp. Eufemię i Franciszka Buławskich w 10 rocz. śm. Eufemii.

niedziela (13 stycznia):

godz. 7.20 – za śp. Janusza Judzińskiego w m-c po pogrzebie

godz. 9.00 – za śp. Andrzeja i Jerzego Smagałę w 1 rocz. śm. Andrzeja

godz. 10.30 – za śp. Elżbietę, Franciszka i Jana Felskich

Zmarł nasz parafianin śp. Zenon Owczarek z Kamionki. Pogrzeb odbył się w środę, został pochowany na naszym cmentarzu parafialnym w Kamionce.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Dodane przez parafia dnia January 05 2019 23:03:16 1048 Czytań · Drukuj