+ Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce +
SPRAWY PARAFIALNE
Caritas
Cmentarz, pogrzeb
Duszpasterz
Kaplice
Kościół
Ministranci
Nasz Patron
Pielgrzymki
Rada Parafialna
Służba liturgiczna
Współpracownicy parafialni
Życie Sakramentalne
Żywy Różaniec
Archiwum
SPRAWY ŚRODOWISKOWE
Miejscowości
Ochotnicza Straż Pożarna
Szkoły
PISANO O NAS
Archwium prasowe
STATYSTYKA PARAFIALNA ZA ROK 2018 - 01.01.2019

STATYSTYKA PARAFIALNA ZA ROK 2018 W PARAFII KAMIONKADziękujemy Opaczności Bożej za cały rok 2018. Był to pierwszy Rok Ducha Świętego „Odkrywanie Osoby i darów Ducha Świętego”, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Gościliśmy ks. biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasynę, który udzielił w tym szczególnym roku Ducha Świętego sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Był to rok 100-cia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W naszej parafii odbyły się uroczyste obchody, gdzie dziękowaliśmy za dar Ojczyzny i modliliśmy się o Jej pomyślność.
Rok duszpasterski 2018/19 to Drugi rok Ducha Świętego, który będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”, który zwraca uwagę przede wszystkim na wezwanie do ewangelizacji. „Chodzi o aspekty społeczne działalności tych, którzy przyjęli Ducha Świętego i którzy powinni potem „owocować” dzięki darom Ducha Świętego w relacjach z innymi”. Istotne jest zwłaszcza budowanie jedności, wspólnoty, porozumienia oraz wnoszenie pokoju w rzeczywistość świata. „Duch Święty, który wychodzi z tajemnicy Trójcy Świętej, z relacji Boskich Osób, uzdalnia też nas do właściwych relacji z drugim człowiekiem. Musimy to sobie najpierw uświadomić, a potem praktykować. Cała bowiem rzeczywistość, w jakiej żyje człowiek, podlega działaniu Ducha Świętego, On nas czyni swoimi narzędziami. Warto przypomnieć słowa naszego rodaka św. Jana Pawła II - „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”.

Dlatego warto włączyć się aktywniej w działalność różnych wspólnot, które ożywiają nasze środowisko. Są to: rada parafialna (ekonomiczna i duszpasterska), ministranci, dziewczęca służba liturgiczna, Żywy Różaniec, Caritas, chór parafialny – czekamy na nowych członków. Moim marzeniem jest wskrzeszenie zespołu dziecięcego śpiewającego, czy muzycznego – tutaj też myślę o stałym organiście który, by poprowadził zespół.
Cieszę się, że wielu korzysta ze spowiedzi i komunii w Pierwsze piątki miesiąca i nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP. Również rozwija się kult do Matki Bożej Fatimskiej przez nabożeństwa w 13 dzień miesiąca oraz kult do św. Andrzeja Boboli – naszego patrona.
Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc festynu parafialnego, dożynek gminno-parafialnych, służyły pomocą, ale i darowały ciasta dla gości, szczególnie dla zespołów, które gościliśmy w parafii latem i w innym czasie. Radością były wyjazdy dla dzieci – do aquaparku w Redzie, do Fojutowa, do kina, a szczególnie nad morze do Jantaru – 100 osób skorzystało z wyjazdu.

Głównym zadaniem ekonomicznym w minionym roku była renowacja całego płotu od ulicy (chciałbym jeszcze raz podziękować naszym strażakom z Kamionki, firmie pana Adriana Frymarskiego za odnowienie fundamentu i innym osobom, które pomagały przy pracach. Na cmentarzu została doprowadzona woda przy chodniku i pomieszczenie do przechowywania narzędzi oraz zostały wykonane bieżące prace konserwacyjne. Tutaj w sposób szczególny dziękuję radnym parafialnym za podjęcie trudu zbiórek.
ZA WSZELKIE ZŁOŻONE OFIARY SKŁADAM WSZYSTKIM SERDECZNE „BÓG ZAPŁAĆ”!
Tegoroczna inwestycja to przygotowanie się do położenia parkingu dla samochodów od ulicy. Dlatego podtrzymujemy trzy zbiórki radnych. Na bieżąco realizowane są wszystkie konieczne opłaty: media (m.in. energia, woda, wywóz śmieci), na rzecz instytucji kościelnych i państwowych (Kuria, Seminarium, Wydawnictwo Diecezjalne, KUL, Urząd Gminy, Urząd Skarbowy). Piękną tradycją w naszej wspólnocie są organizowane zbiórki dobroczynne na rzecz wypadków losowych, biedniejszych i chorych osób, szczególnie z okazji świąt.

Obecnie w parafii mieszka 992 osoby (rok wcześniej było 997 osób). Z praktyk religijnych korzystało w tym roku ok. 33 % osób. W minionym roku zostało rozdzielonych 17 tys. Komunii Św. Chrztów w parafii było 29 (w poprzednim 27), I Komunii Św. przyjęło 20 dzieci (w 2017r. przyjęło 21), sakrament bierzmowania przyjęło 17 osób (w 2016r. - 25 osób), sakramentalny związek małżeński zawarło 6 par (rok wcześniej 4), zmarło 13 parafian (rok wcześniej 16). 26 chorych korzysta co miesiąc z posługi sakramentalnej (wcześniej 24). W parafii mieszka 342 rodzin. Kolędy nie przyjęło 29 rodzin. W związku niesakramentalnym żyje 30 par (rok wcześniej 31) blokując sobie drogę do korzystania z sakramentów (w tym 20 mające przeszkodę wcześniejszego związku małżeńskiego i 10 niemające żadnej przeszkody)! Poza granicami naszej ojczyzny przebywa z naszej parafii ok. 125 osób. 


NIECH BÓG MIŁOSIERNY BŁOGOSŁAWI NASZEJ PARAFII NA NOWY ROK 2019

NIECH MATKA NAJŚWIĘTSZA WYPRASZA ŁASKĘ I OPIEKĘ DLA KAŻDEJ RODZINY

ŚWIĘTY ANDRZEJU BOBOLO – MÓDL SIĘ ZA NAMI

AMEN


Dodane przez parafia dnia luty 06 2019 18:13:41 1062 Czytań · Drukuj
TU WARTO ZAJRZEĆ
www.vatican.va
www.episkopat.pl
www.radioglos.pl
www.diecezja-pelplin.pl
www.caritas.pelplin.pl
www.pielgrzym.pelplin.pl
www.pelplin.ksm.org.pl
www.opoka.org.pl
www.e.kai.pl
www.niedziela.pl
www.goscniedzielny.pl
mlodziez.pelplin.diecezja
ministranci.pelplin.diecezja
www.hli.org.pl
www.kociewiacy.pl
www.kociewiak.pl
www.smetowo.pl
www.bip.gminanowe.pl
www.miasto-nowe.com
www.mateusz.pl
www.amen.pl
www.katolik.pl
www.wiara.pl
www.biblia.pl
www.biblioteka.natan.pl
www.spiewnik.com
www.lednica2000.pl
www.dzielo.pl
www.rodzina.org.pl
www.pieszapielgrzymka.pl
sanktuarium-piaseczno.pl
www.parafiada.pl
www.wikipedia.org
www.ludio.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.