OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2019r.

Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękuję paniom z naszego Parafialnego Zespołu Caritasu za całoroczną służbę.

Od środy rozpoczynamy miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii aby celebrować tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewaniu Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różańcu czy wieczornym Apelu Jasnogórskim. W kościele nabożeństwo majowe w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30, a w dni powszednie po Mszach św.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w środę św. Józefa – rzemieślnika, w czwartek św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła, w sobotę św. Floriana – męczennika, patrona strażaków.

W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W czwartek, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie jak w każdą niedzielę. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. W tym dniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji strażaków z Kamionki w 80-tą rocznicę powstania OSP.

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek – dzień modlitw w intencji nowych powołań, pierwszy piątek – spowiedź przed każdą Mszą św., pierwsza sobota – różaniec i modlitwy do Niepokalanego Serca NMP. Rozpoczniemy śpiewem Godzinek o NPNMP o godz. 8.15. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

Przyszła III niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 odmówimy różaniec prowadzony przez Członkinie Wspólnoty Żywego Różańca. Ojciec święty Franciszek poleca modlitwie w miesiącu maju intencję – „Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu.

Spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.

Już za dwa tygodnie 12 maja będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, a 16 maja uroczystość odpustową ku czci św. Andrzeja Boboli.

Spotkanie młodzieży do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

Jest do nabycia „Pielgrzym” i „Miłujcie się”. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

godz. 17.00 – błagalna o deszcz.

godz. 17.00 – za śp. Stanisława Szczygieł w rocz. urodzin.

godz. 17.00 – za śp. Władysławę Braun w 10 rocz. śm.

------------------------

piątek ( Uroczystość NMP Królowej Polski)

godz. 7.20 – za śp. Kazimierza, Helenę i Tadeusza Zęgota, Pawła i Zofię Cimińskich, Joannę i Jana Pawlak oraz dziadków z ob. stron.

godz. 9.00 – za śp. Irenę Górską w 2 rocz. śm. rodziców Agnieszkę i Roberta Szulc.

godz. 10.30 – za śp. Jana Kaszubowskiego w 17 rocz. śm.

godz. 14.00 – w intencji OSP Kamionka w 80-cie powstania.

godz. 9.00 – za śp. Gizelę Żurawską z okazji urodzin.

godz. 16.00 – dziękczynna w intencji Państwa Danuty i Jerzego Kwiatkowskich z okazji 50-cia ślubu.

godz. 17.00 – za śp. Irenę i Zygmunta Dereszkiewicz oraz siostrę Krystynę Targowską.

niedziela (5 maja):

godz. 7.20 – za śp. Marię Okuniewską oraz rodziców Puwalskich i Okuniewskich.

godz. 9.00 – za śp. rodziców Martę i Klemensa Rogaczewskich w 20 rocz. śm. Marty oraz braci Mieczysława, Albina i Pawła.

godz. 10.30 – za śp. Stanisławę i Alojzego Danielewiczów.

Dodane przez parafia dnia April 27 2019 18:23:57 1017 Czytań · Drukuj