OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.02.2022

1. Bardzo proszę o zakładanie maseczek i zachowanie właściwego dystansu podczas nabożeństw.

2. W czwartek 17 lutego odbyłem spotkanie z p.Henrykiem, z p. Wójt. W piątek 18 lutego po Mszy św. odbyłem spotkanie z Sołtysami omówiliśmy nasz jubileusz 30-lecia Parafii.

3. Naszych radnych zapraszam teraz 25 lutego (piątek) po mszy św., aby omówić nasz jubileusz i zorganizować zbiórkę w rejonach na nasz witraż, aby zebrać pieniądze na dokończenie witraża na maja. Strażaków naszych prosiłbym też o kontakt.

4. Szukamy, jako Parafia sponsorów na jubileusz 30 – lecia parafii. Parafia nie jest w stanie opłacić wszystkiego do obchodów naszego jubileuszu. Każdego kto ma pomysły zapraszam do siebie na plebanię. Nie jestem w stanie opłacić stoisk, polowej kuchni, orkiestry, chórów, zjeżdżalni dla dzieci, sceny itd.

5. Wpłaciliśmy I ratę witraża św. Andrzeja Boboli 8.000zł. Mamy 3 kolekty po 1 tys. Brakuję jeszcze na witraż i przywóz, zrobienie ramy i zamontowanie, a to pewnie kolejne 3 tys. Są udostępnione projekty na naszej stronie parafialnej i na Facebooku, ale naniosłem poprawki nie habit franciszkański brązowy, ale jezuicki czarny. Niebawem przyślę p. witrażysta nowy projekt, umieścimy go na stronie i Facebooku.

6. W czwartek 24 lutego już Tłusty czwartek, czas szybko płynie.

7. Zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 11:00.

8. Młodzież do bierzmowania ma swoje spotkanie w piątek 4 marca.

9. Najbliższa wolna intencja 10 marca (czwartek).

10. Apel Jasnogórski odprawiajmy codziennie w swoich domach o godz. 21:00 w telewizji lub radiu, módlmy się do Matki Bożej o potrzebne zdrowie, a szczególnie wstawiennictwo Maryi za nasze rodziny, parafię i całą Ojczyznę.

11. Dziękuję dobrodziejom za dary na stół plebanijny i dobroczyńcom za pomoc przy funkcjonowaniu parafii i plebanii.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: otwartości na Boże łaski, współpracy z darami Ducha Świętego i uciekania się codziennie pod płaszcz Maryi.

13. Sentencja na ten tydzień: „Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów”. Izaak Newton

INTENCJE MSZALNE 20 – 27.02.2022r.

20 lutego – VII Niedziela zwykła

8:00 śp. Cecylia Dereszkiewicz w rocz. ur.

9:30 Suma za Parafia i śp. Stefania i Kazimierz Szczygieł, Jadwiga i Jan Kaszubowscy

11:00 Msza dla Dzieci i śp. Teresa Kowalska, Helena, Teodor Błażek

21 lutego – Poniedziałek – św. Piotra Damianiego. bpa

----------------------------------

22 lutego – Wtorek – Katedry św. Piotra, apostoła

16:00 śp. Rafał Gus w rocz. śm., Zbigniew Gus w rocz. śm. i Jadwiga, Brunon Gus

23 lutego – Środa – św. Polikarpa, bpa

16:00 śp. Franciszek i Franciszka Szefler

16:30 śp. tata Eugeniusz Stoszek w rocz. śm. i wujek Henryk Turek

24 lutego – Czwartek – (tłusty czwartek)

16:00 śp. Mirosław Kopicki – int. od Zakł. Pogrz.

16:30 za zmarłych księży pracujących w w naszej Parafii i zmarłe członkinie Żywego Różańca

25 lutego – Piątek – św. Wiktora

16:00 Jubilat syn Michał z ok. roczku o Boże błogosł i opiekę MB

26 lutego – Sobota – św. Mirosława

16:00 śp. dziadków Władysław i Danuta Głąb, z ok. 96 rocz. ur. Władysława oraz za zm. z rodziny Gil, Głąb i ciocię Lucynę

27 lutego – VIII Niedziela zwykła

8:00 śp. Barbara Kwiatkowska w rocz. urodzin

9:30 Suma za Parafian i śp. Adam i Barbara Pastuszka

11:00 Msza dla Dzieci – śp. Irena Kaiser w 2 rocz. śm., ojciec Konrad, brat Henryk i mąż Grzegorz

(spotkanie z rodzicami dzieci do I Komunii św.)

Zmarł śp.CZESŁAW KLAJNA lat 72 z Milewa. Pogrzeb odbędzie się w środę 23 lutego o godz. 13:00 w Nowem i zostanie pochowany na cmentarzu w Nowem.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Dodane przez parafia dnia February 22 2022 16:52:44 635 Czytań · Drukuj