PIELGRZYMKA KOCIEWSKA NA JASNĄ GÓRĘ - 2008
Dnia 31 lipca 2008 roku wyruszyła do Częstochowy piesza pielgrzymka ze Starogardu Gdańskiego, a wejdzie na Jasną Górę 13 sierpnia. Przez 14 dni marszu pątnicy będą mieli do pokonania 436 km. Pójdą m.in. przez Skórcz, Osiek, Lipinki, Laskowice, Świecie, Chełmno, Unisław, Toruń, Izbicę Kujawską, Sieradz. W pielgrzymce maszeruje 220 pielgrzymów z miejscowości Kociewia, a wśród nich grupa 10 doświadczonych w pielgrzymowaniu kapłanów. Są służby medyczne, porządkowe, muzyczne, kwatermistrzowskie i samochodowe. Wiele osób dba o pobożny, bezpieczny i radosny przemarsz pątniczą drogą. Pielgrzymi, przeżywając swoje szczególne „rekolekcje w drodze”, zawierzają Bogu – za wstawiennictwem Maryi - wiele intencji osobistych, rodzinnych, parafialnych. Wyrażają wielką wdzięczność wobec dobrodziejów, którzy podczas drogi dzielą się z nimi swoimi noclegami i wyżywieniem. Pielgrzymkę pobłogosławił na drogę w Starogardzie ks. biskup Piotr Krupa, a przy wałach jasnogórskich będzie witał ks. biskup diecezjalny Jan Bernard Szlaga.
W grupie starogardzkiej maszeruje również ks. proboszcz Andrzej Taliński. Jest to już jego 28 pielgrzymka. Tym razem dołączył do niego najwytrwalszy z ministrantów Wojtek Głąb – jest to jego pierwsza pielgrzymka. Być może w przyszłym roku zwiększy się grupa idących na pielgrzymkę z parafii w Kamionce. Jest to wydarzenie odmieniające życie człowieka.

Dodane przez parafia dnia August 02 2008 21:38:41 1954 Czytań · Drukuj