OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – (XXXI NIEDZ.) -
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – (XXXI NIEDZ.) - WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – 2008-11.02

W dalszym ciągu nawiedzajmy cmentarza, zyskując dla naszych zmarłych odpusty zupełne. Można jeszcze przynosić do biura parafialnego kartki z wypisanymi nazwiskami zmarłych.

Dzisiaj, panie z naszego Caritasu, zbierają ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkołach.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, będziemy przeżywać: we wtorek wspomnienie św. Karola Boromeusza (biskupa), w przyszłą niedzielę – Święto: rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej.

W tym tygodniu odwiedzę chorych z comiesięczną posługą sakramentalną w piątek, wyjątkowo od godz. 9.00.

Dzieci z klas III, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię Św., zapraszam do comiesięcznej spowiedzi św. – w piątek, o godz. 15.00.

Dzieci z klas II zapraszam na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 11.00, a młodzież przygotowującą się do bierzmowania w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30.

Związek małżeński pragną zawrzeć Milena Rak, panna, zam. Komorsk ul. Grudziądzka 22 oraz Paweł Owczarek, kawaler, zam. Kamionka 52. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Ze względu na jesienno – zimową pogodę nie będzie już treningów na dworze naszego Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „BONUM”. Udało się jednak załatwić, dla dzieci i młodzieży korzystających systematycznie z treningów, możliwość skorzystania raz w tygodniu z sali gimnastycznej w gimnazjum w Smętowie – w każdy wtorek. Na zmianę będą mogli wyjechać na treningi w piłkę nożną chłopcy oraz na treningi w siatkówkę chętne dziewczęta i osoby dorosłe. Grafik kolejnych wyjazdów na salę gimnastyczną został wywieszony na plakacie w kruchcie kościoła. Zwracam się z prośbą do osób, które chciałyby pomóc w dowozie dzieci i młodzieży na te treningi. Warto poświęcić trochę czasu dla młodego pokolenia, aby mogło zdrowo i kulturalnie się rozwijać, a przy okazji można też samemu pograć w piłkę. Pierwszy wyjazd na trening siatkarski będzie z dziewczętami i paniami we wtorek, o godz. 16.45, sprzed kościoła, a tydzień później będzie wyjazd dla chętnych chłopców do gry w piłkę nożną.

Ze stolika pod chórem można nabyć czasopismo „Pielgrzym”. Opłatę można wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. Joannę, Edmunda i teściów Bieńkowskich oraz z rodziny Budyś

godz. 16.00 – za zm. Zofię i Adolfa Ryś oraz rodziców z obojga stron

godz. 16.00 – za zm. Zofię Słaboszewską

godz. 16.00 – za zm. Agnieszkę i Józefa Janickich oraz zm. z rodziny Janickich