IV ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA JANA PAWŁA II

Dnia 2 kwietnia 2009 roku minęła IV rocznica śmierci największego z Polaków – papieża Jana Pawła II. Wielu Polaków i mieszkańców różnych zakątków świata zapragnęło w ten szczególny dzień zgromadzić się na uroczystych obchodach tej rocznicy. Modlono się wszędzie o rychłą beatyfikację Jana Pawła II. Przypominano sobie nauczanie papieskie, pragnąc mocniej realizować w codziennym życiu te cenne wskazówki. Ludzie kultury organizowali różnorakie przedsięwzięcia artystyczne, aby wprowadzić wszystkich w nastrój wspomnieniowy.
W parafii Kamionka również godnie uczczono tę rocznicę. Już podczas szkolnych rekolekcji dzieci ze szkoły w Rychławie przedstawiły inscenizację papieską. Dzieci ze szkół w Rychławie i w Kamionce brały udział w konkursie poezji papieskiej, a najlepsi zaprezentowali się w kościele (szczegóły w linku o rekolekcjach).
Szkoła im. papieża Jana Pawła II w Rychławie zaprosiła też wszystkich parafian na obchody rocznicowe w dniu 2 kwietnia. We Wiejskim Domu Kultury w Rychławie została odprawiona uroczysta Msza Św. przez ks. proboszcza Andrzeja Talińskiego. Wszystkich przybyłych przywitała p. Maria Koniarska – dyrektor szkoły papieskiej. Liturgię uświetnił występ chóru parafialnego. Przy ołtarzu służyli ministranci, kleryk z Tucholi i dziewczęta ze służby liturgicznej. Brały udział poczty sztandarowe ze szkoły i z OSP w Rychławie, a także bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście. Po Mszy Św. wszyscy udali się na plac przed szkołę. Przed papieską tablicą pamiątkową i obrazem Jana Pawła II złożone zostały wiązanki kwiatów i znicze nagrobne. Recytowane były wiersze papieskie i wysłuchano utworów muzycznych z pielgrzymek papieża do ojczyzny. O godz. 21.37, w godzinę śmierci papieża, ks. proboszcz odmówił X różańca za papieża. Wszyscy słuchacze byli bardzo wzruszeni tą uroczystością, przygotowaną przez szkołę papieską.

Dodane przez parafia dnia April 10 2009 22:51:10 1445 Czytań · Drukuj