OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2009-05-03

Dzisiaj panie z Caritasu zbierają do skarbonek ofiary na dożywianie dzieci w szkołach.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej ojczyzny – będziemy przeżywać liturgicznie w poniedziałek, 4 maja. Msze Św. będą w tym dniu o godz. 10.00 i 17.00.

W środę przypada Święto – świętych Filipa i Jakuba Młodszego (apostołów), a w piątek Uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika (głównego patrona Polski).

Od soboty wieczora, od godz. 18.30, rozpoczynamy w naszej parafii przeżywanie wielkiego wydarzenia – MISJI ŚWIĘTYCH. Są to specjalne rekolekcje, które odbywają się w parafiach raz na 10 lat (a poprzednio w Kamionce były w 1999 roku). Przez tydzień czasu będzie wygłaszał do nas nauki i modlił się z nami ks. Eugeniusz Leśniak – misjonarz ze Zgromadzenia Pallotynów (znajomy śp. ks. proboszcza Andrzeja Darznika). Program misji będzie nawiązywał do nauczania papieża Jana Pawła II, które wszyscy powinniśmy głębiej poznać. Program rekolekcji roznosili radni do domów, będzie też widoczny w sklepach, a także mogą przedstawiciele rodzin zabrać ulotki ze stolika pod chórem. Postarajmy się, aby wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli skorzystali z szansy odnowienia swojej wiary.

W przyszłą niedzielę, 18-ro dzieci z klasy II, przyjmie w naszym kościele I-szą Komunię Świętą. Podczas uroczystej Mszy Świętej, o godz. 10.30. połowa ławek na dole kościoła będzie zarezerwowana tylko dla dzieci i ich rodziców. Pozostali krewni i znajomi proszeni są o znalezienie miejsc na chórze lub z tyłu kościoła. Inni parafianie, którzy w tym roku, nie przeżywają w swoim domu tej uroczystości, mogliby przyjść na Mszę Świętą o innej porze. Godziny Mszy będą wyjątkowo zmienione ze względu na specjalne kazania misyjne, a także na przygotowanie miejsc dla dzieci komunijnych. Pierwsza Msza będzie już o godz. 7.00, a druga o 8.30 i wieczorem też o 18.00. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci, z koronką do Miłosierdzia Bożego, będzie o godz. 15.00. W sobotę, od godz. 14.00 do 16.00, zapraszam do spowiedzi dzieci z klas II oraz rodziny dzieci I-szo komunijnych, a także młodzież, która otrzyma sakrament bierzmowania podczas odpustu parafialnego wraz z rodzinami. Będzie to też spowiedź przedodpustowa i misyjna, więc zapraszam większą grupę parafian do spowiedzi. Zaproszę też do pomocy księży z sąsiedztwa. Kolejne ćwiczenia dzieci będą we wtorek i w czwartek, o godz. 15.30. Obecność wszystkich obowiązkowa.

W sobotę, 16 maja, o godz. 16.00, będziemy przeżywali nasz odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Boboli. Sumę odpustową odprawi i udzieli sakramentu bierzmowania grupie naszej mlodzieży ks. biskup diecezjalny Jan Bernard Szlaga. Liczę na uświetnienie sumy przez występ chóru, udział strażaków w mundurach, m.in. niosących baldachim, asystę do chorągwi parafialnych, także udział pocztów sztandarowych strażackich i ze szkoły papieskiej z Rychławy oraz dziewczynek sypiących kwiatki!

W miesiącu maju uczestniczmy licznie w nabożeństwach maryjnych. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy do kościoła lub przy przydrożnych kapliczkach. W kościele litania do Matki Bożej jest odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej w dni powszednie, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 10.30.

Zakończyła się druga tegoroczna zbiórka. Zamyka ona spłatę zobowiązania naszej parafii wobec firmy, która rok temu położyła polbruk od drzwi kościoła do kostnicy. Ponadto została za tę kwotę rozdzielona linia energetyczna, oddzielna do kościoła i plebanii. Ze wszystkich rejonów zebrano na ten cel kwotę 6358 zł. Poszczególne rejony ofiarowały: Milewo 248 zł., Głodowo 290 zł., Rychława i Rychławskie Pola (prawa strona) 405 zł., Rudawki 440 zł., Gajewo Zabudowania i Osiny 450 zł., Kamionka i Kiwitkowo 986 zł., Twarda Góra i Milewko 994 zł., Rychława i Rychławskie Pola (lewa strona) 1125 zł., Sarnowo I i II 1410 zł. Serdecznie dziękuję za wszelkie złożone ofiary, a radnym za trud zbiórek. Jeszcze w tym roku będzie jedna zbiórka (w pierwszej połowie czerwca – na zakup nowych organów).

Dzisiaj, po Mszy Św., o godz. 10.30, odbędzie się w kościele spotkanie młodzieży, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież też będzie miała spotkanie w sobotę, o godz. 10.00.

Związek małżeński pragną zawrzeć: Krzysztof Targowski, zam. Kamionka 67 i Karolina Openkowska, panna, zam. Zdrojewo 3/1. Jest to ich zapowiedź druga. A także Karol Tomasz Chyła, kawaler, zamieszkały Udzierz 21/4 i Magdalena Koseda, panna, zamieszkała Gajewo Zabudowania 18 oraz Sylwester Ceyer, kawaler, zamieszkały Rychława 21 i Barbara Kurdin, panna, zamieszkała Włosienica 6. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

Pod chórem, ze stolika, można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność włożyć do skarbonki św. Antoniego

Poniedziałek (Uroczystość NMP Królowej Polski):

godz. 10.00 – o dobre przeżycie Misji przez wszystkich parafian

godz. 17.00 – za zm. Pawła Olszowego

godz. 17.00 – za zm. Mariannę i Mariana Mąkosa, w 1 rocznicę śmierci Marianny

godz. 17.00 - w pewnej intencji

godz. 17.00 - za zm. z rodziny Matuszelańskich, Bralewskich i Szczechurów

godz. 17.00 –

godz. 16.00 – za zm. rodziców Puwalskich i Okuniewskich

godz. 16.30 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w 1 rocznicę małżeństwa pp. Katarzyny i Mirosława Szymańskich oraz o błogosławieństwo Boże dla Bartosza z okazji chrztu

godz. 17.30 – za zm. Agnieszkę i Bolesława Woźnych

godz. 18.30 – Msza Św. na rozpoczęcie MISJI ŚW.

Niedziela, 10 maja:

godz. 7.00 (!)– za zm. Martę i Klemensa Rogaczewskich, w 10 rocznicę śmierci Marty oraz braci Albina i Mieczysława

godz. 8.30 – za zm. Zofię Słaboszewską

godz. 10.30 – w intencji dzieci komunijnych