DOŻYNKI PARAFIALNE 2009
DOŻYNKI PARAFIALNE

W sobotę, 22 sierpnia 2009 roku, odbyły się w Kamionce parafialne dożynki. W ten sposób wspólnota parafialna pragnie uczcić ciężką pracę rolników, którzy przez cały rok wkładają wiele wysiłku w pracę na roli, aby dla nikogo nie zabrakło chleba. Tradycyjnie już uroczystości rozpoczęła Msza Św., o godz. 16.00, którą ks. proboszcz Andrzej Taliński ofiarował w intencji rolników. Sołtysi z Kamionki i Rychławy przynieśli dożynkowe bochny chleba, a delegacje rolników wieńce żniwne. Liturgię uświetnił swoim śpiewem chór parafialny.
Po Mszy Św. rozpoczął się na placu przykościelnym FESTYN LUDOWY. Przygotowanych zostało wiele atrakcji.
W części kulturalnej wystąpili: zespół „Florenter” z Kamionki, grupa taneczna „Kamyczek” z SP Kamionka, zespół folklorystyczny „Rychławiaki”, grupa taneczna „Respekt” z Kamionki, zespół „Centenum” z Kamionki, zespół „Kanaan” ze Skarszew.
W części sportowo – rekreacyjnej odbyły się: Turniej Sołectw (wygrało sołectwo Lalkowy, przed Kościelną Janią, Leśną Janią i Rychławą), mecz siatkarski mężczyzn Kamionka – Rychława (wygrała Kamionka), mecz siatkarski kobiet Mężatki – Panny (wygrały Panny), zawody strażackie pomiędzy OSP Kamionka i OSP Rychława (wygrała OSP Rychława). Impreza zakończyła się zabawą ludową, do której przygrywał muzyk z zespołu „ADYT” z Tucholi.
Podczas Dożynek zorganizowano też loterię fantową, a dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamków i pojeździć konno. Różne smakołyki serwowały panie z Caritasu i chóru parafialnego, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Św. Brata Alberta ze Smętowa. Dochód ze wszystkich działań został przeznaczony na zakup artykułów szkolnych dla dzieci z biednych rodzin. Organizatorami byli: ks. proboszcz Andrzej Taliński, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji ze Smętowa, Stowarzyszenie Św. Brata Alberta ze Smętowa oraz członkowie Caritas, Chóru, Zespołów Młodzieżowych i Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „BONUM” z Kamionki.

Dodane przez parafia dnia October 21 2009 23:47:52 2147 Czytań · Drukuj