Młodzi sportowcy balowali w Smętowie
KOCIEWIE. Smętowski GOKSiR wraz z Urzędem Gminy postanowił w tym roku po raz pierwszy zmotywować swoich sportowców do jeszcze efektywniejszego działania. - To bardzo ważne – mówił Karol Nowakowski, pełniący obowiązki dyrektora w GOKSiR-u w Smętowie Granicznym. – Zwłaszcza dla bardzo młodych osób, które garną się do sportu. One zapamiętają dzień, w którym otrzymały z rąk pani wójt statuetkę. I być może to, że zostały dostrzeżone i docenione, zaprocentuje w przyszłości. Taka inicjatywa była po prostu potrzebna. Ta inicjatywa to wyróżnienia przyznawane przez wójta gminy Zofię Kirszenstein, plebiscyt audiotele ogłoszony na stronie internetowej gminy, obejmujący cztery kategorie wyróżniające młodych sportowców i wieńczący akcję Bal Sportowca, zorganizowany w dniu 21 lutego w Sali smętowskiego GOKSiR-u. Powitania, podziękowania… Bal otworzył Karol Nowakowski witając zaproszonych gości. Wśród nich byli między innymi: przewodniczący Gminnej Rady Sportu, ksiądz Andrzej Taliński, przedstawiciel Gminnej Komisji Budżetowej Roman Świderski, prezes Pomorskiej Federacji Sportu Marek Fostiak, Małgorzata Kwiatek z Banku Spółdzielczego w Smętowie oraz rodzice młodych sportowców. Po powitaniu ze strony dyrektora GOKSiR-u głos zabrała wójt Zofia Kirszenstein. W kilku słowach podkreśliła, jakie jest znaczenie sportu dla kształtowania siły charakteru i zadeklarowała swoje poparcie dla wszelkich inicjatyw sportowych na terenie gminy. Z pewnością nie była gołosłowna, zważywszy na wkład Urzędu Gminy w tegoroczne wydarzenie. O zabranie głosu poproszono także Marka Fostiaka, prezesa Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego. - Jestem tu pierwszy raz, ale myślę, że nie ostatni. To, co mówi i robi pani wójt, jest budujące. Gdyby więcej osób miało takie podejście, byłoby w naszym kraju więcej medalistów. Rozsławiajcie ziemię kociewską swoimi wynikami – zaapelował prezes zwracając się do młodych sportowców. Zanim zaczęto wręczać nagrody, uczczono minutą ciszy pamięć niedawno zmarłej polskiej olimpijki Kamili Skolimowskiej. Nagrody, wyróżnienia… Po powitaniach nadeszła pora na wręczenie wyróżnień i nagród. Wszyscy nominowani otrzymali z rąk pani wójt statuetki i dyplomy gratulacyjne. Wyróżniono także działaczy sportowych z terenu gminy: Edmunda Chyłę i księdza Andrzeja Talińskiego z Kamionki. Następnie przedstawiono zwycięzców plebiscytu audiotele. A byli nimi: - W kategorii „Najlepszy Sportowiec gminy” – Karolina Nowakowska, lekkoatletka, mieszkanka Smętowa, srebrna medalistka MP Seniorów w biegach przełajowych z Olszyny, zdobywczyni brązu na Akademickich Mistrzostwach Polski w biegu na 800m z Poznania, zdobywczyni czołowych miejsc w mityngach międzynarodowych (PEDROS CUP i Janusza Kusocińskiego). Karolina w głosowaniu audiotele zdobyła 1173 głosy, wyprzedzając Przemysława Urbańskiego 16 głosami. - W kategorii „Talent Roku” - Karol Kowalczyk, grający w piłkę nożną - uczeń smętowskiego gimnazjum, bardzo utalentowany piłkarz grający w I składzie drużyny Wisły Tczew juniorów. Przyczynił się do zdobycia przez Smętowo II miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Kaliskach w piłce nożnej halowej. Karol zdobył 687 głosów, wyprzedzając Dagmarę Openkowską 122 głosami - W kategorii „Klub Sportowy Roku” – UKS „Gaudanum” z Kamionki pod prezesurą Urszuli Drost, nauczycielki wf. Klub pani Urszuli wyprzedził w głosowaniu LZS „Pogoń Smętowo”. - W kategorii „Wydarzenie Sportowe Roku” internauci przyznali wyróżnienie Turniejowi Piłkarskiemu im. Stanisława Muchy. Był to prestiżowy turniej piłkarski organizowany przez GOKSiR oraz klub „Pogoń”, w którym startowały najlepsze drużyny z powiatu. W roku 2008 imprezę połączono z obchodami 70. rocznicy powstania klubu Pogoń. Drugie miejsce w głosowaniu przypadło „Spotkaniom z Olimpijczykami”. I dobra zabawa! Po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia organizatorzy zaprosili gości do zabawy. A tę prowadził Karol Kosik z Grudziądza, posiadający profesjonalne wykształcenie muzyczne. Pan Karol na co dzień nie jest wprawdzie mieszkańcem gminy Smętowo, ale czuje się ze Smętowem coraz bardziej związany. – Już się u nas zadomowił – stwierdziła pani wójt. Zachęcające było również menu – ogromny indyk upieczony na złoto, gorący barszczyk, wykwintne przekąski i trzypiętrowy, wielosmakowy tort. Apetyty dopisywały, a Karol Kosik zagrał i zaśpiewał tak, że wszyscy ochoczo ruszyli na parkiet. - Myślę, że to wydarzenie stanie się w Smętowie imprezą cykliczną – powiedział Karol Nowakowski patrząc z zadowoleniem na rozbawionych gości.
Wójt Zofia Kirszenstein: – Sport kształtuje charakter… Marek Fositak, prezes Pomorskiej Federacji Sportu Młodzieżowego Gdyby nie oni, nie byłoby tego wydarzenia. Czołowi działacze sportowi w gminie Smętowo Graniczne. Karolina Nowakowska odbiera nagrodę. Wyróżnieni z panią wójt Zofią Kirszenstein
Źródło: Gazeta Kociewska Autor: Mieczysława Krzywińska

Dodane przez parafia dnia December 04 2009 10:26:30 4706 Czytań · Drukuj