OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2010.06.13

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które uświetniały procesję w uroczystość Bożego Ciała i przez całą oktawę: rodzinom, które zrobiły ołtarze, chórowi, ministrantom, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom komunijnym, paniom katechetkom, strażakom z Kamionki i Rychławy, członkiniom Żywego Różańca.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 10.30.

Przed tygodniem panie z Caritasu zebrały na dożywianie dzieci w szkołach kwotę 200 zł.

Dzisiaj przed kościołem ministranci zbierają do specjalnych skarbonek, z okazji Dnia Dziękczynienia, na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii Kościoła: w poniedziałek – wspomnienie błog. Michała Kozala (biskupa i męczennika), we wtorek wspomnienie błog. Jolanty (zakonnicy), w czwartek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego (zakonnika).

Związek małżeński pragną zawrzeć: Adrian Frymarski, kawaler, zamieszkały Twarda Góra 23/1 i Anna Maria Kochańska, panna, zamieszkała Kończyce 3/5, a także Remigiusz Studziński, kawaler, zamieszkały Nowe ul. Zielona 51 i Ewelina Jabłońska, panna, zamieszkała Kamionka 35 oraz Tadeusz Kaleciak, kawaler, zamieszkały Kamionka 48 i Sandra Kuna, panna, zamieszkała Toruń ul. Konopnickiej 11/8. Jest to ich zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich ma obowiązek w sumieniu poinformować o nich ks. proboszcza.

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W pierwszej połowie czerwca nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Trzecia tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na spłatę należności dla firmy „TRAKT” z Gdańska za położenie kostki polbrukowej od kostnicy do bramy cmentarnej. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

Pod chórem, ze stolika, można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Władysławę i Bronisława Szwoch oraz rodzeństwo

godz. 17.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże z okazji 19 rocznicy małżeństwa pp. Ewy i Stefana Owczarek

godz. 17.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ireny, z okazji urodzin

godz. 17.00 – dziękczynna, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, z okazji 20 rocznicy małżeństwa pp. Romany i Zbigniewa Gus