OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA (Uroczystość Wniebowzięcia NMP)– 2010.08.15

Dzisiaj odbywa się poświęcenie kłosów ziół, zbóż i kwiatów. Serdecznie dziękuję pp. Motykowskim za zrobienie pięknego bukietu na ołtarz.

Jutro, o godz. 21.00, zapraszam do kościoła na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego. Będziemy m.in. modlić się o rychłą beatyfikację papieża Jana Pawła II.

W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Jacka (kapłana), w piątek - wspomnienie św. Bernarda (opata i doktora Kościoła, patrona naszej diecezji), w sobotę - wspomnienie św. Piusa X (papieża).

W sobotę, 28 sierpnia, odbędą się w naszej parafii, po raz siódmy, dożynki. Przypominam, że parafia jest podzielona na 2 rejony, które będą miały w tym dniu różne zadania do wypełnienia. Pierwszy rejon to Rychława wraz z wybudowaniami, Twarda Góra, Milewo, Milewko, Głodowo, Gajewo Zabudowania, Osiny. Drugi rejon to Kamionka, Rudawki, Kiwitkowo, Sarnowo. Na popołudniową Mszę Św. proszę, aby te rejony przygotowały swoje wieńce dożynkowe. Państwo sołtysów lub delegacje rolników z poszczególnych sołectw poproszę o przygotowanie chlebów dożynkowych na Mszę Świętą. W części sportowej odbędą się rozgrywki sportowe w siatkówkę (wśród pań zagrają drużyny panien i mężatek, a wśród panów Kamionka na Rychławę). W części kulturalnej wystąpią różne grupy muzyczne z naszej parafii i innych, m.in. orkiestra z Piaseczna, a cała impreza zakończy się zabawą ludową przy zaproszonym zespole "Kanaan" ze Skarszew. Strażacy z Kamionki i z Rychławy będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami, rywalizując pomiędzy sobą. Panie z Caritasu przygotują dla wszystkich kiermasz spożywczy, a będzie też loteria fantowa. Chętni do włączenia się w organizację, w działania sportowo – kulturalne oraz do ofiarowania fantów na loterię mogą zgłosić się do ks. proboszcza.

W związku z przygotowaniami do dożynek zapraszam na spotkania: zespół FLORENTER we wtorek – o godz. 14.00, Caritas w środę – o godz. 16.00, zespół CENTENUM w piątek - o godz. 17.30.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność (2 zł.) wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Marię i Bolesława Chmieleckich

godz. 17.00 – za zm. Wacława Szymańskiego

godz. 17.00 - za zm. Jadwigę, Helenę, Leona i dziadków Bruckich

godz. 17.00 – za zm. Jadwigę i Jana Guss oraz Monikę i Leona Kwiatkowskich