DOŻYNKI PARAFIALNE 2010

W sobotę, 28 sierpnia, odbyły się w Kamionce dożynki parafialne. Co roku utrzymywana jest ta tradycja, aby uczcić ciężką pracę rolników, szczególnie w okresie żniwnym. W tym roku, ze względu na złą pogodę festyn nie odbył się na dworze, na terenach przykościelnych, lecz po religijnej uroczystości działania zostały przeniesione do remizy strażackiej. Nie było więc tradycyjnych meczów siatkarskich pomiędzy Pannami i Mężatkami oraz w rywalizacji męskiej w meczu pomiędzy drużynami z Kamionki i Rychławy. Nie mogli też zaprezentować swoich wielkich umiejętności strażacy z Kamionki i Rychławy. Mszę Św. w intencji rolników i ich rodzin odprawił ks. proboszcz Andrzej Taliński. Swoim występem uświetniła ją orkiestra parafialna z Piaseczna, a w procesji z darami sołtysi i delegacja rolników przynieśli bochenek chleba i wieniec żniwny.
W części artystycznej bardzo ładnie zaprezentowały się kolejne grupy: orkiestra z Piaseczna, zespół „Florenter” z Kamionki, grupa taneczna „Respekt” z Kamionki, zespół „Centenum” z Kamionki, zespół „Lux Dei” ze Skarszew. Zabawę ludową wyśmienicie poprowadził zespół „Kanaan” ze Skarszew.
Organizacją całej imprezy zajęli się członkowie Caritas, chóru parafialnego, zespołów młodzieżowych, zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Św. brata Alberta ze Smętowa Granicznego.

Dodane przez parafia dnia September 21 2010 22:40:11 1844 Czytań · Drukuj