OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.01.2011

Dziękuję grupom muzycznym, które tydzień temu występowały na koncercie kolęd w naszym kościele.

W liturgii Kościoła, będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego (biskupa i Doktora Koscioła), we wtorek Święto – Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę wspomnienie – świętych Tymoteusza i Tytusa (biskupów), w czwartek wspomnienie – błog. Jerzego Matulewicza (biskupa), w piątek wspomnienie - św. Tomasza z Akwinu (doktora Kościoła).

Wszystkie chętne osoby, które chciałyby zarezerwować sobie miejsca siedzące w ławkach poproszę o zgłoszenie się do biura parafialnego.

Dzieci z klas II, przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Św. zapraszam na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 10.00, a młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.30.

W pierwszej połowie lutego odbędzie się pierwsza tegoroczna zbiórka na nasze cele parafialne. Nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie domy z prośbą o złożenie ofiar na tegoroczną inwestycję parafialną. Do tej pory zaplanowane było utwardzenie parkingu od bramy na plac przykościelny do bramy cmentarnej. W związku jednak z ogłoszeniem beatyfikacji papieża Jana Pawła II na dzień 1 maja br. zaistniał pomysł, aby nasze parafialne zbiórki przeznaczyć w tym roku najpierw na zbudowanie pomnika wielkiego papieża przy naszym kościele. W minionym tygodniu dzwoniłem do kilku firm, które wykonują takie pomniki i koszt wyniósłby za samą figurę (bez cokoła) 10 tys. zł. Można wygląd takich pomników, o wysokości ponad 2 m, w odcieniu białym lub złotym, zrobionych ze specjalnych rodzajów żywic, zobaczyć na plakatach z tyłu kościoła lub w kruchcie. Z pewnością byłoby to historyczne uczczenie przez naszą wspólnotę parafialną postaci Jana Pawła II i znak, że chcemy kierować się w naszym postępowaniu jego wskazówkami. Znak też dla przyszłych pokoleń o wielkiej roli naszego papieża w historii ojczyzny, świata i w życiu każdego z nas. Podczas kolędy prawie wszystkie pytane rodziny były chętne, aby zrealizować to wielkie dzieło (a pomnik stałby przed wejściem do kościoła, na trawniku przed krzyżem misyjnym). Chciałbym jednak, aby decyzja co do podjęcia tego dzieła była wspólna, więc zapraszam na spotkanie do plebanii w czwartek, o godz. 16.30, członków rady parafialnej, a także inne osoby, które chciałyby podyskutować o tym pomniku – zarówno te, które popierają tę inicjatywę, jak też i te, które są przeciwne i wolałyby np., aby zbiórki tegoroczne odbywały się na utwardzenie parkingu.

Dzisiaj, od godz. 12.00, kolęda w Kamionce (lewa strona), a w poniedziałek, od godz. 14.00, w Kamionce (prawa strona).

W środę, od godz. 17.00, odwiedzę rodziny, które wcześniej nie były obecne podczas kolędy, a teraz zgłosiły jeszcze chęć przyjęcia wizyty ks. proboszcza.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność (2 zł.) wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 13.00 –

godz. 16.00 – za zm. rodziców Wiktorię i Piotra Sitko oraz rodzeństwo Edmunda i Piotra

godz. 16.00 - za zm. księży pracujących w naszej parafii i zm. członkinie Żywego Różańca

godz. 16.00 – za zm. Różę Guss