OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2011.03.20

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!

W okresie Wielkiego Postu organizowanych jest wiele działań charytatywnych. Dzieci w szkołach będą mogły gromadzić w specjalnych skarbonkach, które otrzymają od pań katechetek, ofiary z różnych wyrzeczeń wielkopostnych, które później zostaną przeznaczone na cele dobroczynne.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Święta), a Gorzkie Żale w niedzielę, o godz. 10.00.

W piątek, 25 marca, na 9 miesięcy przed Świętami Bożego Narodzenia, obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przypomnimy sobie scenę, kiedy anioł Gabriel przyszedł do Maryi i powiedział jej, że będzie matką Zbawiciela Jezusa. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia, podczas którego chcemy modlić się w intencji dzieci poczętych, aby wszystkie otrzymały szansę zaistnienia na świecie. Chcemy też modlitwą ogarnąć matki, aby wsparte miłością najbliższych, na wzór Maryi, z radością przyjęły ten szczególny dar Boży – swoje dziecko. Katolicy zobowiązani są walczyć ze wszystkimi złymi zjawiskami, które zagrażają życiu od poczęcia do naturalnej śmierci, m.in. z aborcją, eutanazją, także z tworzeniem dzieci tzw. metodą „IN VITRO”.... i nie jest to żadna walka polityczna, ale troska o najsłabsze istoty, które także mają prawo do życia.

Spotkanie dzieci komunijnych będzie w plebanii w sobotę, o godz. 10.00, a młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje spotkanie dzisiaj i w przyszłą niedzielę, po Mszy Św., o godz. 10.30.

W biurze parafialnym można odbierać kartki do tegorocznej spowiedzi wielkanocnej.

Przygotowując się do beatyfikacji papieża Jana Pawła II możemy włączyć się w różne ciekawe działania. Zachęcam dorosłych, ale też dzieci i młodzież do obejrzenia w kinie w Starogardzie Gdańskim filmu o Janie Pawle II, pt.: „Szukałem Was”. Jest to piękny i wzruszający film o działalności papieża w różnych zakątkach świata. Wyjazd nastąpi w środę, 23 marca, o godz. 16.30, - osoby z Rychławy czekają o tej porze na przystanku autobusowym, a osoby z Kamionki przy kościele. Koszt biletu i przejazdu autokarem od 1 osoby wynosi 20 zł. – zapisywać się jeszcze można w biurze parafialnym do jutra.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność 2,5 zł. proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. Bolesława Ilczaka vel Klim

godz. 16.00 – o szczęśliwe rozwiązanie dla Joanny

godz. 16.00 – za zm. Salomeę Banaszak, w 30 dzień po pogrzebie

godz. 16.00 – za zm. Zbigniewa Gus, w 30 dzień po pogrzebie