OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA –29.05.2011-

Za tydzień panie z Caritas będą zbierać przed kościołem na dożywianie dzieci w szkołach w Kamionce i w Rychławie, a za 2 tygodnie odbędzie się zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W poniedziałek, o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie dekanalne Caritas w Lalkowach. Wyjazd chętnych osób będzie po naszej Mszy Św.

W tym tygodniu, w liturgii, będziemy przeżywać: we wtorek – Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, w środę – wspomnienie św. Justyna (męczennika).

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Intencja modlitewna papieża dla nas wszystkich na miesiąc czerwiec to: „Aby kapłani, zjednoczeni z Sercem Chrystusa, zawsze byli prawdziwymi świadkami troskliwej i miłosiernej miłości Boga”.

Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i odmówienie różańca będzie w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00.

W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą w kościele, we wtorek i piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedzielę, po Mszy Świętej, o godz. 10.30.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną już od godz. 9.00, a od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi św. (szczególnie zapraszam dzieci, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię Św.).

W sobotę, 4 czerwca, autokar z młodzieżą z naszej parafii i sąsiednich uda się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Jeziorem Lednickim k. Gniezna. Koszt od jednej osoby – 55 zł. Chętni mogą zapisać się jeszcze na wyjazd do wtorku. Zbiórka wyjeżdżających będzie przy kościele w Kamionce o godz. 6.00.

W pierwszej połowie czerwca nasi radni parafialni odwiedzą wszystkie rodziny. Trzecia tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na odnowienie drzwi przy kostnicy i plebanii, otynkowanie murków przy bramie cmentarza oraz pomalowanie ogrodzenia.Radnych poproszę o odebranie zeszytów ze swojego rejonu.

Dzisiaj, od godz. 14.00, odbędzie się, na boisku przy szkole podstawowej w Kamionce FESTYN RODZINNY, na który zaproszeni są wszyscy parafianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości. W części kulturalnej odbędzie się m.in. GMINNY FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ, wystąpią grupy muzyczne z naszej parafii i z innych miejscowości. W części sportowej odbędzie się turniej siatkarski drużyn damsko-męskich oraz turniej rodzin w konkurencjach rekreacyjnych (chętne drużyny 3-osobowe mogą jeszcze zgłosić się przed zawodami do mnie). Jesteśmy również zaproszeni na kiermasz spożywczy – będą kiełbaski z grilla, grochówka i ciasto, a dla dzieci różne atrakcje.

Zachęcam do nabycia nowego numeru czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 17.00 – za zm. Annę i Jana Langowskich

godz. 17.00 – za zm. Zygmunta Gusa

godz. 16.30 – za zm. Zofię, Józefa i Franciszka Sieruta

godz. 17.00 - za zm. rodziców Górskich i dziadków Ciesielskich