OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2011

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień misyjny. Mamy powinność modlitwy za misjonarzy szerzących wiarę w Chrystusa na wszystkich kontynentach. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele misyjne.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. W uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza zbiorowa za wszystkich polecanych zmarłych, o godz. 10.30. W miesiącu listopadzie kartki te będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej, a kto pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to proszę o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej, podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do biura parafialnego.

W dniach, od 1 do 8 listopada, można będzie dostąpić odpustu zupełnego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Stąd też będzie okazja do spowiedzi dla wszystkich, przed Uroczystością Wszystkich Świętych, w najbliższy piątek, od godz. 15.30.

W piątek przeżywać będziemy w liturgii święto śś. Szymona i Judy Tadeusza (apostołów).

Każdy człowiek wierzący ma obowiązek ciągłego doskonalenia się i pogłębiania również swojej wiedzy religijnej. Szczególnie w czasach dzisiejszych, które wnoszą wiele dziwnych zjawisk społecznych, w których nawet katolicy gubią się i prezentują postawy oraz wygłaszają twierdzenia niezgodne z nauką Kościoła. Dzieci i młodzież mają szansę utrwalać swoją wiedzę religijną na katechezach w szkole, natomiast dorosłych zapraszam na dyskusyjne spotkania co 2 tygodnie do plebanii. Już kilka lata temu odbywały się takie spotkania pod szyldem Akcji Katolickiej, więc teraz również zapraszam wszystkich chętnych dorosłych na takie spotkanie w środę, po Mszy i różańcu, o godz. 17.00. Będzie okazja porozmawiać o nurtujących pytaniach i problemach z Pisma Św., z nauczania Kościoła, czy też o różnych aktualnych kwestiach społecznych.

Podsumowany został konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych na namalowanie jednej z tajemnic różańca. W kategorii klas 0-III najlepsza okazała się Aleksandra Zaremba ze szkoły w Rychławie, II miejsce zajęły Oliwia i Wiktoria Śliwa ze szkoły w Kamionce, III miejsce zdobył Aleksander Stępień ze szkoły w Kamionce, a wyróżnienia otrzymali Filip Kowalczyk ze szkoły w Rychławie oraz Amelia Wiśniewska i Aleksandra Łobocka ze szkoły w Kamionce. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Monika Kaleciak ze szkoły w Kamionce, II miejsce zajął Michał Zęgota ze szkoły w Rychławie, III miejsce zdobyła Patrycja Wodzik ze szkoły w Rychławie, a wyróżnienia otrzymali Michal Kotłowski ze szkoły w Kamionce oraz Jagoda Jelińska i Wiktoria Kosidło ze szkoły w Rychławie.

W biurze parafialnym można nabywać duże kalendarze ścienne na przyszły rok, związane z 20 rocznicą powstania naszej parafii.

W minionym tygodniu zgłosiła się w Kamionce firma, która poinformowała, że przez najbliższe kilka miesięcy będą prowadzone badania sejsmiczne w celu odnalezienia gazu łupkowego w naszych okolicach (m.in. niedaleko kościoła). Miejmy nadzieję, że te poszukiwania będą owocne i za kilka lat polepszy się sytuacja w znalezieniu pracy dla wielu osób. Na plakacie w kruchcie kościoła można przeczytać informacje, na czym polegać będą te prace badawcze, jakie wibracje ziemi mogą być odczuwalne w naszych stronach.

Szkoła Podstawowa z Kamionki organizuje zbiórkę makulatury. Dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Osoby chętne mogą dostarczyć makulaturę do szkoły, do dnia 28 października, w godz. od 8.00 do 15.00.

Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego dla dzieci „Mały Pielgrzym”, a należność – 2,5 zł. – proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

godz. 16.00 – za zm. Adelajdę Buklewską

godz. 16.00 – za zm. księży pracujących w naszej parafii i zm. członkinie Żywego Różańca

godz. 16.00 - za zm. Zofię i Alfonsa Wodzak, w rocznicę śmierci Alfonsa

godz. 16.00 – za zm. Feliksa Guss